Brusel dává Itálii 48 hodin, aby se podřídila výdajovým předpisům EU, jinak ji čeká kázeňský trest

Evropská Unie, POLITIKA

Komise Evropské unie dala populistické italské koaliční vládě 48 hodin, aby srovnala výdajový deficit, nebo jinak, když se nepodvolí kázeňskému řádu tohoto bloku, tak se může rozběhnout sankční řízení.

Populistický italský ministr vnitra Matteo Salvini, který vzešel z historických voleb do europaralamentu jako vítěz, komentoval tento dopis z EU prohlášením: „Těm pánům z Bruselu řeknu, že s časy zasílání takových dopisů a povelů, jsme už skoncovali,“ napsaly italské noviny Il Giornale.

Tento nový dopis a konečný termín přichází po měsících přetahování mezi italskou vládou a Evropskou komisí kvůli deficitnímu rozpočtu italské vlády, která si přeje těchto peněz využít k různým programům včetně občanského příjmu navrženého Hnutím pěti hvězd jakožto pilíře jejich politiky.

Nakonec to vypadalo, že Evropská komise v této záležitosti v Prosinci couvla, kdy poslanec Ligy Claudio Borghi tvrdil, že pokud bude Komise pořád na ty sankce tlačit, tak „si Italský lid bude muset položit otázku, zda chce v takové Evropě zůstat nebo ne.“

Itálie schválila koncem loňského prosince k EU přívětivý rozpočet s menšími penězi vyčleněnými na politiku příjmu občanů.

Komisař hospodářství EU Pierre Moscovici komentoval tento nový potenciál ke vzniku sankcí slovy: „S největší pravděpodobností si budeme vyměňovat dopisy,“ ale odmítl, že on by upřednostňoval sankční proces.

Předtím měl Moscovici několik negativních komentářů o italské populistické vládě, v nichž Itálii označoval za „problémovou“ a tvrdil, že u těch populistů současného populistického hnutí Evropy vidí takový „malý Mussolinismus“.

Hned po svém volebním vítězství ve volbách do Evropského parlamentu tento týden slíbil vůdce Ligy Matteo Salvini, že s Evropskou komisí kvůli deficitnímu rozpočtu vstoupí do konfrontace, když by ho chtěl zvýšit, aby byly peníze na program krácení daní včetně zavedení neprogresivního zdanění.

„EU musí vzít na vědomí, že lidé volili jasně a zřetelně proti zbídačování, nestabilitě, nezaměstnanosti a za revizi všech těch zastaralých parametrů,“ řekl Salvini.

JOHN THYS/AFP/Getty Images

CHRIS TOMLINSON

31 May 2019

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/05/31/brussels-gives-italy-48-hours-to-comply-with-eu-spending-rules-or-face-punishment/

 

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pavel
2 let před

Vyděračské podmínky Bruselu jsou nepřijatelné.