Britský soud rozhodl, že transgenderový ‚muž‘ nemůže být oficiálně uveden na rodném listě dítěte jako otec

LGBTQI, MULTIKULTURALISMUS

Londýnský soud rozhodl, že z ženy na muže transgenderovaný muž, který podstoupil hormonální terapii, aby otěhotněl, nemá právo, aby byl v rodném listě dítěte uveden jako otec.

Freddy McConnl, 34letý žurnalista na volné noze, který píše pro britské levicové noviny The Guardian, prohlásil, že byl tak odporně „konzervativním“ rozhodnutím soudu zklamán, a tak plánuje tento případ pohnat k nejvyššímu soudu.

Předsedající soudce v tomto případě lord Burnett řekl, že podle Zákona o uznávání pohlaví (GRA) se od McConnela požaduje, aby se zaregistroval jako matka tohoto dítěte s dodatkem, že změna zákona by musela přijít z parlamentu a ne od soudu.

„Od okamžiku narození musí někdo mít rodičovskou odpovědnost za nově narozené dítě, např. aby dal souhlas pro lékařské ošetření a obecně, aby se stal odpovědným za péči o něj,“ řekl lord Burnett podle BBC.

„Nikdo jiná nemá automatickou rodičovskou odpovědnost včetně otce,“ dodal s odkazem na Zákon o dětech 1989.

McConnell v reakci na tento rozsudek řekl, že zákony řídící rodiny a pohlaví jsou „zastaralé“ s dodatkem, že: „Každý člověk, jemuž záleží na právech, vidí rozporuplnost tohoto práva.“

Právník z právní firmy Layton Andrew Spearman tomuto rozsudku zlořečil s prohlášením, že ten pochybil v uznání McConnellem vybraného pohlaví „a důležitosti role, jakou přebírá v životě svého syna jako jeho otec.“

„Skutečností je, že jeho syn vyroste, aby se to dověděl, a že dnešní rozsudek ukazuje, jak zákon nedrží krok s dobou,“ pokračoval Spearman.

Tomuto rozhodnutí však tleská feministická aktivistka Maya Forstater, která napsala: „V tomto případě musí konzistence vlastního vnímání dát přednost konzistenci toho, že pouze ženy rodí a že lidé, kteří rodí, jsou matky.“

„Někdo, kdo *porodí*, není ženou jen toho dne, ale ten den, kdy porodí s vajíčky uvnitř, ale i když podstoupila pubertu, když přemýšlela o své sexuální orientaci, pokaždé když ovulovala a menstruovala, měla obavy, že otěhotní, když procházela laktací, menopauzou atd.,“ dodala Forstater.

V roce 2019 byla paní Forstater vyhozena z práce v Centru pro globální rozvoj poté, co na internet napsala, že „muži se nemohou změnit na ženy.“ Letos už pokrokový soudce rozhodl, že její vyhození bylo ospravedlněné, jelikož její k genderismu kritický postoj „je neslučitelný s lidskou důstojností a se základními lidskými právy jiných.“

Drew Angerer/Getty Images

KURT ZINDULKA

29 Apr 2020

Zdroj: https://www.facebook.com/groups/370522673817737/573954983474504/?comment_id=573984526804883

0 0 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments