Brexit ‚nelze realizovat‘, to hlasování o odchodu bylo ‚zmanipulované‘, vysvětluje Macron Francouzům

Evropská Unie, POLITIKA

Odhlasování Brexitu v Británii způsobil nepatřičný „hněv“ a zahraniční dezinformace, řekl Emmanuel Macron ve varovném projevu ke kritikům svého globalistického režimu ve Francii, kdy lidi nabádal: „Dávejte si pozor na takové, co vás manipulují zázračnými idejemi.“

Francouzský prezident v projevu u Lyonu, který byl součástí jeho túry k vedení ‚velké debaty‘, kterou zahájil po týdnech protivládních protestů, roztrpčeným občanům řekl: „Dejte si pozor na lidi, kteří vám podbízí sny, kteří vám povídají, že váš hněv by šlo řešit referendem,“ než se pak vyjádřil i k Brexitu, který zavrhl jako „svinstvo“.

„Vezměte si třeba Brity. Vždyť ti si odhlasovali Brexit,“ řekl Macron posluchačům v Brourg-de-Peage v počtu asi 250 lidí, z nichž mnozí byli oblečeni do žlutých vest jakožto přívrženci tohoto hnutí.

Řekl: „V Británii byli lidé, kteří byli v dobré víře naštvaní tak, jako jste vy, a těm řekli, že zdrojem jejich strádání je Evropa. A takovéhle kecy jsou svinstvo!“ řekl, když vysvětloval, že voliči byli svedeni kampaní za Odchod s autobusy vyzdobeným hesly, kde se psalo: „Můžete uspořit asi tak 36 miliard liber,“ když Británie z té EU vypadne.

„Měly tam celé autobusy s povídáním – ušetříte – už si nevzpomínám kolik – něco jako 36 miliard liber, když odejdete,“ řekl v útoku na kampaň za nezávislost, která prý obalamutila Brity, aby uvěřili, že rozvod s EU bude takovým Brexitem „během čtrnácti dnů.“

„Byli tam lidé, kteří pro Brexit hlasovali, a udělali to v dobré víře, když byli naštvaní a mysleli si, že jejich situace by nebyla možná, kdyby systém nebyl nespravedlivý,“ uvedl Macron, než začal tvrdit, že britským občanům teď, „už začíná docházet, že všechna ta čísla, co jim podstrčili, jsou zcela falešná, a že tak, jak jim říkali přes noc, to ve skutečnosti udělat nelze.

„A že nakonec je to bude hodně stát. Myslíte si v tomto kontextu, že to referendum bylo dobrá věc?“

„Ne, nebylo, protože neumožňovalo informovanou, transparentní a klidnou debatu. Ta společnost je tam rozervaná a taková rozdělená společnost je otevřená dezinformacím přicházejícím ze zahraničí nebo strašlivým manipulacím,“ tvrdil francouzský prezident.

Tato Macronova tiráda proti Brexitu přišla v odpovědi na otázku od posluchače týkající občanské iniciativy za referendum (RIC), neboť hnutí Žlutých vest požaduje, aby měli práva vést referenda ve švýcarském stylu k rozhodnutí o politických návrzích, které posbírají více než 700 000 podpisů.

„Obtížná rozhodnutí by se nikdy neměla dělat referendem,“ konstatoval prezident, když tvrdil, že obecná veřejnost není o takových záležitostech „nejlépe informovaná“ a že „v posledních referendech hlasování silně manipulovali ze zahraničí.“

„Všichni jsme obklopeni falešnými zprávami. A spousta lidí je v dobré víře přesvědčená, že to, co jim říkají, je pravda, i když ve skutečnosti je to naprosto falešné. Protože si to přečetli na internetu,“ řekl na tomto shromáždění na radnici.

Francie v prosinci na základě výzev k větší přímé demokracii zahájila na internetu určité celonárodní konzultace. Pak ale byly počátkem tohoto měsíci publikovány výsledky, které odhalily, že nejpopulárnějším návrhem bylo zrušit manželství stejného pohlaví, takže francouzský establishment a média mainstreamu tuto iniciativu zavrhly s tím, že byla „unesena“ konzervativci

LUDOVIC MARIN/AFP/Getty Images

26 Jan 2019

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/01/26/brexit-leave-vote-foreign-lies/

 

0 0 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments