Brexit je problém kvůli nefungující demokracii a Británie je tedy už ‚na cestě k fašismu,‘ poučuje Hillary Clinton

POLITIKA, Světová

Zkrachovalá prezidentská kandidátka Hillary Clinton tento týden už podruhé intervenovala do britské politiky prohlášením, že Brexit je symptomem ‚problémů‘ s nefungující demokracií a že Velká Británie je tedy ‚na cestě k fašismu.‘

Hilary Clinton při projevu na King’s College London zase zlořečila britským politikům s tvrzením, že poslankyně musely hromadně vzdávat kandidatury, když je internetově šikanovali „nenávistníci jak z levice, tak z pravice“, a to by Británii mohlo zahnat na cestu k „autoritářství“.

„Když jsem slyšela o všech těch lidech, zvláště o ženách, které nekandidovaly na poslance kvůli hrozbám, kterým by přitom čelily, tak mi došlo, že to nejsou jen hrozby osobám, nýbrž že je ohrožena demokracie. Když lidé, kteří v demokracii kandidují na úřad, odstrašeni nenávistníky z levice či pravice, tak je to cesta k autoritářství, je to cesta k fašismu,“ uvedla v komentářích, o nichž referoval The Times.

Clintonová se svou dcerou Chelsea je teď v Londýně, aby propagovala svoji novou knihu, jejíž je spoluautorkou, Kniha Gutsy ženy: Oblíbené příběhy odvahy a odolnosti.

Tato zkrachovaná kandidátka sama bývala dlouhodobě obviňována ze zastrašování žen, zvláště těch četných žen, které tvrdily, že byly obětmi sexuálního útoku ze strany jejího manžela bývalého prezidenta Billa Clintona.

V roce 2016 autorka Hillary: Jiná žena Dolly Kyle řekla deníku Breitbart News při vysílání SiriusXM Patriot Channel 125: „Hillary Clinton, aby dosáhla svých politických cílů, používá lží, hrozeb, zastrašování, násilí, ať to stojí, co to stojí.“

Uchýlila se k tvrzení, že paní Clintonová je „prolhaný pokrytec“ a že „napadala všechny ženy, se kterými měl Billy nějaký druh sexu!“

To je podruhé, kdy Clintonová tento týden veřejně vystoupila s komentářem britské politiky. V úterý se Clintonová dostala pod palbu za to, že se vměšuje do nadcházejících všeobecných voleb ve Velké Británii.

Breitbart New referoval, že paní Clintonová se ozvala v britském éteru, kdy BBC Radio 5 Live říkala, jak byla ohromená, že vláda Borise Johnsona nezveřejní zprávu o vměšování Ruska do referenda o EU v roce 2016.

„Jsem ohromen, že tato vláda tuto zprávu nezveřejní, protože každý člověk, který v této zemi hlasuje, si zaslouží tuto zprávu vidět ještě, než dojde k volbám,“ řekla Clintonová.

Britská vláda řekla, že potřebuje více času, aby tuto zprávu zrevidovala, než ji uvolní pro veřejnost, aby se zabránilo zveřejnění citlivých národně bezpečnostních informací.

Paní Clintonová rovněž včera řekla, že hnutí Brexitu za suverenitu je jen symptomem „skutečného reálného problému a nesouhlasu s naší demokracií.“

Getty Images

KURT ZINDULKA

15 Nov 2019

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/11/15/hillary-clinton-says-uk-on-the-path-to-fascism/

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments