Brazílie za největší vojenské ohrožení země považuje Macronovu imperiální Francii

Mezinárodní konflikty, NWO

Brazilští vojenští vůdci považují Francii za největší hrozbu pro svoji zemi za 20 let, a to kvůli sporům kolem amazonských deštných pralesů, uvádí uniklý dokument vydaný tento víkend brazilskými médii.

Dokument vydaný levicovými novinami Folha de São Paulo údajně popisuje intervence v posledních dvou desetiletích za účelem uchvácení kontroly nad půdou domorodců v amazonském deštném pralese.

Francie sousedí s Brazílií přes svoji držbu Francouzské Guyany.

Tento 45stránkový dokument s názvem „Obranné scénáře 2040“ se údajně zakládá na interview s 500 vysoce postavenými armádními činiteli, kteří sdělili, jak vidí hrozby brazilské národní bezpečnosti. Tato interview se údajně vedla jako výzkum k sepsání nadcházející brazilské Strategie národní bezpečnosti, která má být publikována v létě.

Francouzské velvyslanectví v Brazílii „autory v žertu pochválil za jejich bezbřehou představivost.“

„Z tisku jsme se dověděli, že Francie se ve zprávě brazilského ministerstva obrany objevila jako budoucí hrozba,“ uvedlo velvyslanectví v prohlášení. „Ozbrojené síly ve všech zemích často realizují tento typ cvičných analýz v podobě takovýchto scénářů. My však vítáme bezbřehou představivost autorů této zprávy.“

„Skutečností je, že Brazílie patří v Latinské Americe k našim hlavním partnerům a že Francie s brazilskými ozbrojenými silami už desítky let udržuje blízké a přátelské vztahy spolupráce,“ pokračovali.

Folha tvrdila, že dokument zahrnoval i jiné „poněkud delirické hypotézy,“ včetně výhledu na to, že v roce 2039 dojde k útoku na hudební festival Rock in Rio koronavirem provedený „asijskými ultranacionalisty z jihovýchodu.“

Napětí mezi Brazílií a Francií propuklo loni, když francouzský prezident Emmanuel Macron zaútočil na svůj brazilský protějšek na Jaira Bolsonara kvůli jeho údajné lhostejnosti k obrázkům o požárech lesů v Amazonii, kdy zároveň tvrdil, že by měl dovolit mezinárodní komunitě, aby do toho intervenovala a snažila se tak omezit jejich dopad.

Macron navrhl dar 20 milionů $ ze států G7, kdy tuto nabídku Bolsonaru tvrdě zavrhl. Jeho kancléř Onyx Lorenzon pak francouzského vůdce obvinil z „koloniálního“ myšlení a vysmíval se mu, jak krachuje při řešení problémů své vlastní země. Francouzské ozbrojené síly vedou operace po celém světě, hlavně na Středním východě a v Africe, kde podporují USA vedené úsilí proti Islámskému státu a proti různým teroristickým zástupným armádám včetně Boko Haram a Al-Shabaab.

Uvedený dokument rozvádí čtyři různé strategické scénáře, kdy by různé země mohly pro Brazílii představovat vojenskou hrozbu, kdy všechny se zakládají na blízkých vztazích této země se Spojenými státy. Mezi identifikované scénáře patří vojenský přepad s Madurovou diktaturou ve Venezuele, vojenskou intervenci bolivijské Santa Cruz de la Sierra zaměřenou na ochranu brazilských farmářů a potenciální konflikt s Čínou kvůli narůstajícímu vměšování Pekingu do latinskoamerických záležitostí.

JOHN THYS/AFP via Getty Images

BEN KEW

10 Feb 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/national-security/2020/02/10/report-brazil-sees-macrons-france-as-biggest-military-threat/

Sdílejte přátelům

Komentujte

  Subscribe  
Upozornit na