Biden vypouští salvu 17 vládních vyhlášek o hranicích, obnovení války s klimatem, posílení imigrace a o 100 dnech v maskách

NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, POLITIKA, Světová

Joe Biden a jeho tým jen hodiny před svou přísahou už ve středu vypustil příval prohlášení oznamujících vyhlášky, které se okamžitě vydají.

Po nejméně týdnu úniků do médií dráždících vším tím, co on „první den“ honem pokrokově provede (vrátí se do Pařížské klimatické dohody, zakáže plynovod Keystone, zruší odchod z WTO, ale hlavně vytáhne ohromný imigrační balíček, který by měl mnoha milionům ilegálních migrantů otevřít cestu k občanství) přichází Biden s ne méně než 17 vládními vyhláškami útočícími na různé Trumpovy politiky.

CNN hlásí, že přijde nejméně 17 vyhlášek, z nichž nejméně 15 bude zaměřeno na řadu otázek, spolu s čímž Biden protlačuje svůj imigrační balíček a soustavu imigrační legislativy. Z těchto 17 akcí bude 9 vykolejovat politiky Trumpovy éry.

Jeho prvním činem bude vyhláška nařizující nošení masek na veškerém federálním majetku.

A po akci k připomínce památky obětí COVID v úterý večer načasované tak, aby maximálně podtrhl Trumpa, který byl na soukromé rozlučkové ceremonii na Andrewsově spojené základně.

FT hlásí, že k tomu přívalu vyhlášek patří i „100 denní masková akce,“ aby se se podpořilo nošení masek po celých USA s vystupováním Dr. Anthonyho Fauciho, který bude sloužit (jako tvůrce šoků století – je to v USA něco na způsob našeho Dr. Flégra) jako mediální tvář této snahy.

Rovněž se očekává, že Biden zruší Trumpův zákaz cestování občanů z určitých zemí s muslimskou většinou zavedený na počátku Trumpovy administrativy, který zatím přežil hořkou soudní bitvu, jež v první polovině roku 2017 zabírala spoustu místa v novinách. Rovněž se kvůli ní po celé zemi protestující hrnuli na letiště, kde někteří cestující v tom chaosu uvízli.

„To vycházelo z xenofobie a náboženské nevraživosti a zvolený prezident Biden dal jasně na srozuměnou, že se neobrátí zády k našim hodnotám diskriminačními zákazy vstupu do Spojených států,“ řekl k tomuto zákazu muslimů na nedávném briefingu Bidenem vybraný národně bezpečnostní poradce Jake Sullivan.

Biden ve středu odpoledne v Oválné pracovně podepíše vládní vyhlášky a další memoranda, řekla reportérům jeho nastupující tisková tajemnice Jen Psaki.

Psaki potvrdila, že jak už jsme dříve referovali, Biden plánuje doprovodit svoji hromadu vyhlášek rozsáhlým imigračním balíčkem, který okamžitě pošle Kongresu, kde je třeba je schválit Demokraty ovládanou Sněmovnou a Senátem.

Rovněž jsme předtím uváděli, že ten první den bude součástí „10denního blitz-kriegu“ vyhlášek, o kterých jsme předtím referovali, že budou řešit „čtyři všudypřítomné a provázané krize“: COVID-19, ekonomickou krizi, klimatickou změnu a rasovou nerovnost.

„Zvolený prezident Biden během svých prvních 10 dnů v úřadu přijme rozhodné kroky k řešení těchto čtyř krizí, kdy zabrání dalším naléhavým a nezvratným škodám a obnoví místo Ameriky ve světě,“ napsal v té době Klain.

I další položky toho ‚10denního blitz-kriegu‘ budou obsahovat prezidentské směrnice o bezpečném znovuotevření škol a podniků poté, co Demokraté strávili většinu loňského roku trváním na tom, že musí zůstat zavřené.

BY TYLER DURDEN

WEDNESDAY, JAN 20, 2021 – 8:40

Zdroj: https://www.zerohedge.com/markets/biden-issues-barrage-15-executive-orders-border-climate-immigration-100-day-masking

0 0 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Nika
1 měsíc před

Jennifer Psaki je baba a bude s ní psina.
https://kondakov.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=415132