Biden řekl Putinovi, že USA už nebudou zavírat oči nad ruskými zločiny

Mezinárodní konflikty, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, NWO

Prezident Biden řekl při telefonním hovoru minulý měsíc ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi, že USA už nad Ruskem nebudou zavírat oči.

„Objasnil jsem prezidentu Putinovi způsobem velice odlišným od mého předchůdce, že dny, kdy Spojené státy tváří v tvář ruské agresivní činnosti zavíraly oči, když se Rusko vměšovalo do našich voleb, vedlo kybernetické útoky a trávilo občany, jsou už pryč,“ řekl.

Biden, když ve čtvrtek přednášel na ministerstvu zahraničí proslov, tak řekl: „Amerika je zpět. Diplomacie je zpět.“

Reuters o tom referuje: Biden během návštěvy ministerstva zahraničí také slíbil napravit aliance a znovu se angažovat ve světě. „Americké vůdcovství“ se musí střetnout s narůstajícím autoritářstvím a sjednotit se s partnery k boji proti globálním problémům, jako je pandemie koronaviru a klimatická změna, řekl.

Jak se očekávalo, tak Biden s ruským prezidentem Vladimirem Putinem přijal tvrdší tón než jeho předchůdce Donald Trump.

„Objasnil jsem prezidentu Putinovi způsobem velice odlišným od mého předchůdce, že dny, kdy Spojené státy tváří v tvář ruské agresivní činnosti zavíraly oči, když se Rusko vměšovalo do našich voleb, vedlo kybernetické útoky a trávilo občany, jsou už pryč,“ řek Biden. Oba vůdci spolu telefonicky mluvili koncem ledna.

„Nebudeme váhat Rusku ukázat, zač je toho loket, a hájit své životně důležité zájmy a zájmy našeho lidu a budeme při střetávání s Ruskem efektivnější, neboť budeme pracovat v koalici a koordinovaně se stejně smýšlejícími partnery,“ řekl.

Trump byl jako prezident vystaven intenzivní kritice, že byl k Moskvě příliš přátelský i přes objevy amerického zpravodajství, že Rusko se vměšovalo do prezidentských voleb 2016, aby zvýšilo jeho šance na získání Bílého domu.

February 6, 2021 Niamh Harris 

Zdroj: https://newspunch.com/biden-tells-putin-that-the-us-is-no-longer-rolling-over/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments