Bez daní z kryptoměn by se v USA senátní dohoda o rozpočtu zhroutila

EKONOMIKA, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, Světová

Nejdříve špatné zprávy: Jako součást senátní dohody o infrastrukturním plánu obou stran zákonodárci potichoučku podstrčili ustanovení uvalující přísnější pravidla na investory do krypto-měn, aby z nich vybrali více daní k podílu na 550 miliardách $ investic do dopravní a elektrické infrastruktury. Podle Bloomberg tato opatření, jak se uvádí v souhrnu k tomuto plánu, z transakcí s kryptoměnami vyberou dalších 28 miliard $.

Jak se o tom diskutovalo už dříve, tento návrh – nyní už formalizovaný – uvalí na zprostředkovatele operací s krypto-měnami více předpisů k hlášení digitálních aktiv včetně virtuálních měn finančáku, a to bude vyžadovat, aby i podniky hlásily transakce v krypto-měnách nad 10 000 $.

Senátor Rob Portman uvedl, že Kongres už nějakou dobu ohledně nahlašování krypta a požadavků zdaňování vyjadřuje obavy: „Všichni mluví zvláště o správném způsobu, jak zajistit větší nahlašování, a o tom, že právě to zajistí větší dodržování předpisů.“

Samozřejmě, že to není nic, co by už investoři do krypta nebyli povinni vůči finančáku dávno dělat, jak také každý, kdo vyplňoval formulář daňového přiznání 1040, dobře ví:

Ale když jde o politiku, musí se vysvětlit i to, co je do očí bijící, a v tomto případě to, že bitcon, který už věky existuje v regulační zemi nikoho, byl teď předurčen do své nové role „plátce za“ financování dohody obou stran. Proto byla tato opatření na poslední minutu přidána k dohodě o financování infrastruktur oznámené ve středu po týdnech hašteření mezi Republikány a Demokraty o tom, co jaké utrácení do této dohody zahrnout a jak za to zaplatit. Jasně jim v tom vznikla zhruba 30 miliardová $ mezera, a tak se ji Senát rozhodl ucpat krypto-daněmi.

Ale nejde jen o krypto-daně: neustálé omílání krypto-měn.

A v tom je ten nesmysl, na kterém to stojí, protože se teď Senát dohodl využít bitcoin jako své daňové prasátko, které když rozbije, budou z toho miliardy z jeho vepřového, a přitom nebude doregulován až k ukončení jeho existence, což bylo vždy jedno z největších existenčních nebezpečí, kterým čelili celý prostor krypto-měn.

Ten zbytek jsou jen byrokratické detaily: V květnu ministerstvo financí prohlásilo, že jsou nezbytná opatření ohledně krypto-aktiv, aby se „minimalizovaly pobídky a příležitosti přesouvat příjmy někam mimo ten nový režim nahlašování.“ Transakce hotovosti přesahující 10 000 $ už teď podléhají požadavkům hlášení finančáku. Mezitím, jak bylo uvedeno výše, všechny s bitcoinem spojené příjmy už teď podléhají běžné dani z příjmu.

Jinými slovy, a to jsou dobré zprávy, se ve skutečnosti v přístupu k bitcoinu vůbec nic nezměnilo, ale to, co se změnilo, je skutečnost, že kvůli požadavku na zdanění bitcoinu jakožto základní kotvy oboustranné shody na rozpočtovém zákonu, teď můžeme zapomenout na nejhorší scénář, protože regulátoři couvají z požadavku, aby se tento rodící se prostor zlikvidoval. Když nic jiného, lze tvrdit, že Kongres v naději, že v budoucnu vybere více daní, nejenže umožní transakce v kryptu, ale také širší veřejnosti usnadní, aby z něj hrabala zisky, tj. daně pro ně.

BY TYLER DURDEN

THURSDAY, JUL 29, 2021 – 11:45 AM

Zdroj: https://www.zerohedge.com/markets/great-news-cryptocurrencies-senate-budget-deal-hinges-billions-crypto-taxes

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments