Berlín zakazuje protesty proti lockdownu, ač Bidenem podporovaný Pochod hrdosti LGBT povoluje

NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, NWO, Odvážný nový svět

V Berlíně soudci zakázali shromáždění na protest proti lockdownu s odůvodněním, že demonstrace by mohly ten čínský koronavirus rozšířit.

Správní soud německé metropole zakázal přes víkend 13 protestů včetně těch svolaných Querdenker (Laterální – tj. tvořiví – myslitelé).

Zákaz následně potvrdil Berlínsko-brandenburský vrchní správní soud, oznámil v sobotu německý vysílač Deutsche Welle.

Vrchní správní soud Berlína-Brandenburska tvrdil, že pro protestní hnutí proti lockdownu v Německu je příznačný „fakt, že jich účastníci využívají k porušování právních norem vytvořených k omezení rizik infekce způsobem, který láká pozornost veřejnosti, zvláště přezíráním požadavků na sociální odstup a požadavků nošení masek.“

Policejní mluvčí Thilo Cablitz řekl, že zákaz se bude vztahovat na všechny protesty, „jejichž účastníci pravidelně nedodržují právní předpisy, konkrétně na ochranu proti infekcím,“ kdy tvrdí, že protestující proti lockdownům často odmítají venku nosit masky.

Tento verdikt narazil na obvinění z pokrytectví, jelikož Berlín zrovna ten týden hostil Pochod hrdosti LGBT o 35 000 lidech podporovaný americkou ambasádou, aniž by narazil na takové soudní restrikce.

Pro porovnání u největšího z těch pochodů Querdenker se tento týden očekávala účast asi 22 500 lidí.

Protesty v Berlíně ale přes ty zákazy stejně začaly, kdy policie se s protestujícími střetla:

Během uplynulého roku bylo hnutí proti lockdownům v Německu státními úřady hrubě dušeno, kdy místními soudy byly zakazovány a i organizátoři byli podrobeni státnímu dohledu kvůli obavám z údajných vazeb na extremisty.

V neděli se v Německu zavedla přísnější pohraniční kontrola, aby se zabránilo šíření indické varianty čínského viru Delta, kdy se všichni cestující vstupující do země musí prokázat negativním testem na koronavirus, včetně cesty autem, vlakem či lodí.

Předchozí restrikce se týkaly jen těch, kdo přilétali letadlem.

Na pohraniční silnice do země se postaví kontrolní stanoviště a budou se dělat náhodné kontroly, kdy ti, co se neprokáží negativním testem, dostanou těžkou pokutu.

Lidé, kteří byli buď očkováni, nebo mohou prokázat, že se z viru vyléčili, budou mít z požadavků na testování výjimku, nicméně bude třeba, aby to doložili dokumenty.

Minulý týden řekla vedoucí štábu kancléřky Angely Merkelové, Helge Braun, že „očkovaní lidé budou mít určitě více svobod než ti neočkovaní.“

Braun argumentovala, že taková dvouvrstvá společnost bude v souladu se zákonem, jelikož „stát má odpovědnost za ochranu zdraví svých občanů.“

KURT ZINDULKA

1 Aug 2021

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2021/08/01/berlin-bans-anti-lockdown-protests-after-allowing-lgbt-pride-parade/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
11 měsíců před

Proč ta Německá jalovice furt ukazuje jak ji má velkou ?!?!?!