Berlín s Bruselem od států EU zase požadují přebírání středomořských migrantů

Evropská Unie, POLITIKA

Německo a Evropská komise naléhají na členské státy Evropské unie, aby už ty migranty přebíraly, kdy německá vláda se nachystala, že na schůzi příští týden z této povinnosti udělá hlavní bod zasedání.

Tyto požadavky, aby se do přebírání migrantů dalo více členských států EU, přichází poté, co několik neziskovek provozujících ve Středozemním moři přívozy pro migranty začalo v posledních týdnech zase migranty u pobřeží Libye sbírat, hlásí Die Welt.

Komisař domácích záležitostí Evropské komise Dimitris Avramopoulos už navrhl „provizorní“ přerozdělovací systém, aby se ten příliv nových migrantů zvládl, když italská vláda vedená politikou ministra vnitra Matteo Salviniho odmítá povolit plavidlům neziskovek přivážejícím migranty povolit, aby zakotvily v italských přístavech.

Německý ministr vnitra Horst Seehofer řekl, že dohlédne, aby se tento problém vyřešil 18. července na zasedání ministrů spravedlnosti a vnitra Evropské rady v Helsinkách, kdy říká, že si přeje „dosáhnout rozhodného závazku k přijetí humanitárního a funkčního řešení současných problémů s migrací přes Středozemní moře.“

Nedávné zatčení Němky Caroly Rackete, které byla kapitánkou plavidla k přívozu migrantů Sea Watch-3, přimělo německou kancléřku Angelu Merkel, aby požadovala propuštění paní Rackete, a také rozpoutalo nový tlak německé vlády a EU na konečné zřízení celoevropské povinné redistribuce migrantů.

Předchozí pokusy o redistribuci migrantů ztroskotaly na odmítání středo a východoevropských zemí jako Maďarsko, Polsko, Česká republika a Slovensko, tj. národů z tzv. Visegrádské skupiny.

Od té doby země jako Německo a Francie navrhují pokuty pro země, které odmítají redistribuci migrantů, a Evropská komise už v minulosti slibovala, že oseká financování pro země, které se budou stavět k tomuto systému neukázněně.

Mezitím populistická italská vláda odmítá přicházející migranty a silně omezila počty nově přicházejících tím, že odmítá přístup transportním lodím migračních neziskovek.

Počet nových migrantů poklesl tak drasticky, že ministr vnitra Salvini tento týden zavřel největší přijímací centrum pro migranty v této zemi, které na svém vrcholu v roce 2014 ubytovávalo přes 4 100 migrantů.

Johannes Simon/Getty Images

CHRIS TOMLINSON

10 Jul 2019

Předchozí články k chystaným opatřením EU:

Německý ministr apeluje na EU, aby rozběhla misi záchrany migrantů

Francie zlořečí ‚hysterické‘ migrační politice Salviniho v Itálii

EU by s tím organizováním migrace už konečně měla přestat

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/07/10/berlin-brussels-demand-eu-states-take-mediterranean-migrants/#

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Vladislav
10 měsíců před

Prizneje si skutkové pravdu. Vždyť ty ne evropské migranty nikdo nechce. Tak se konečně domluvte jak je všechny vyhnat. Ta německá kapitánka by měla dostat trest až z černá a po trestu zbavena obcanstvi a deportovana do Afriky ..Pak pochopí jaké zlo vůči Evropě i vůči těm ne připraveným ekonomickým migrantům dělá

Jirka
10 měsíců před

Ať si je Němci nechají, sami si je pozvali tak ať se starají.

Jirka
10 měsíců před

Němci je pozvali tak ať se starají a necpou je mezi nás. Mi je nechce jsem nepatří.