Belgie objednala chirurgické masky pro migranty, ale ne pro Belgičany a pak při další objednávce zaplacené masky zpronevěřil turecký dodavatel

Migrace, MULTIKULTURALISMUS

Před měsícem objednala belgická vláda pro centrum žadatelů o azyl v Bruselu Kein Kasteeltje chirurgické masky, Belgičanům se však spolu s tím říkalo, že aby se uchránili před COVID-19, čili koronavirem, tak si stačí jen mýt ruce.

Belgická ministryně zdravotnictví Maggie De Block zároveň zastává i funkci státní tajemnice pro azyly a migraci. De Block poslala objednávku na chirurgické masky pro migrační centrum v hodnotě 30 000 euro, píše SCEPTR.

Souběžně s tím De Block a virolog Marc Van Ranst Belgičanům v televizních interview tvrdili, že nemají panikařit, protože si stačí jen mýt ruce, a to k prevenci infekce koronavirem stačí.

V neděli měla Belgie údajně 1 100 potvrzených případů infekce koronavirem a belgičtí zdravotníci trpí nedostatkem masek:

Aby tuto nouzovou situaci belgická vláda vyřešila, tak minulý týden poslala společnosti v Turecku objednávku na 5 milionů chirurgických masek, které měly být dodány nejpozději do neděle. Ovšem ukázalo se to jako další vládní kiks, Turci za belgické peníze ty masky vyrobili, ale nikdy je nedodali, a De Block dnes přiznala, že turecký dodavatel tu dodávku zpronevěřil a jsou jen minimální šance, že by jim nějaké dodal, uvádí další zpráva od SCEPTR.

Vzhledem k této situaci se Belgie teď ocitla ve skutečné krizi, jelikož má momentálně na skladě jen 500 000 masek. V nouzových opatřeních, která vydala vláda, se vyžaduje, aby soukromí občané, co mají nadbytečné masky, tyto své ochranné pomůcky odevzdaly nemocnicím.

Skutečnost, že Belgie myslí na bezpečnost migrantů přednostně před bezpečností svých vlastních občanů, je ironická, jelikož, jak nedávno poukázal maďarský ministerský předseda Viktor Orbán a referoval o tom Voice of Europe, migrace je tím, co v první řadě do Evropy koronavirus zavleklo.

By Michael Lord 16 March 2020

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2020/03/belgium-surgical-masks-ordered-for-migrants-but-not-belgians-turkish-mask-supplier-defrauds-government/

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments