Belgie byla nucena odškodnit radikální islamistické vězně

MULTIKULTURALISMUS, Terorismus

Belgický soud přinutil Belgický stát, aby odškodnil radikální islamisty v řadách vězňů za politiku jejich izolace od zbytku vězňů zaměřenou na to, aby jim zabránila šířit jejich radikalizaci.

Tento soud nařídil státu, aby vyplatil islamistickým radikálům ve vězeních v Ittre a v Hasseltu jedno euro za každý den odškodnění za to, jako byli izolováni od ostatních vězňů se zdůvodněním, že toto zařízení, které bylo původně navrženo pro krátkodobou izolaci, neodpovídá běžným podmínkám v jiných částech vězení, hlásí R TBF.

Tyto sekce v Belgii známé jako „D-Radex“ se nazývali žalářem v žaláři a byly původně navrženy, aby se tam umístili radikální muslimové, kteří rekrutují a radikalizují ostatní.

Soudce v tomto případě argumentoval, že podmínky v oblastech D-Radex, k nimž patří například omezení na používání telefonu stejně jako omezení času na cvičení a jiná omezení představují „zvláštní bezpečnostní systém pro určitá individua“, ač mají mít pro vězně určité postupy a práva.

Soud tvrdil, že program D-Radex „měl ve skutečnosti ten dopad, že vyřadil žadatele z možnosti, aby mohli požívat toho, co mají zaručeno ze zákona,“ což bylo spojeno s tímto zvláštním systémem bezpečnosti pro určitá individua.

Belgie je jen jednou z mnoha evropských zemí, která se potýká s hrozbou islamistické radikalizace ve vězeních. V prosinci tvrdila národně bezpečnostní zpráva Belgie, že země se kvůli šíření radikální islamistické ideologie ve vězeních potýká „s vlnou džihádismu.“

„Bereme-li v úvahu přetrvávající tendenci k recidivě u těch, co bývali zadržováni za terorismus, ani nemluvě o radikalizaci před tím běžných kriminálníků, tak musíme dospět k názoru, že Belgie se i nadále bude potýkat s latentní hrozbou terorismu dost dlouho i v budoucnosti,“ uvádí tato zpráva.

Belgie není jedinou zemí, které navrhla izolovat islámské radikály. V roce 2017 také Británie v HMP Frankland u Durhami vytvořila „vězení uvnitř vězení,“ aby tak vzdorovala vlivu radikálů.

Také ve Francii je ve vězeních po celé zemi také hlavním problémem radikalizace. Do konce roku se očekává, že budou z vězení propuštěny stovky v nich radikalizovaných vězňů, jak to uvádí francouzská ministryně spravedlnosti Nicole Belloubet.

Jean-François Monier/AFP

CHRIS TOMLINSON

16 May 2019

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/05/16/belgium-forced-to-compensate-radical-islamic-prisoners/

 

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pavel
1 rok před

Naprosto absurdní a kontraproduktivní opatření belgických úřadů, které zjevně pohrdají občany.