Bashar al-Assad měl už dávno být zabit, říká šéf izraelského vojenského zpravodajství

POLITIKA, Světová

Izraelský bezpečnostní činitel řekl tento týden místním novinám, že „Tel Aviv nemá žádný zájem na zavraždění generálního tajemník libanonského Hizbolláhu Hassana Nasrallaha,“ s tvrzením: „Kdybychom ho zabít chtěli, tak už bychom ho ve skutečnosti zabili.“

Šéf výzkumné divize izraelského Vojenského zpravodajství Dror Shalom řekl, že Nasrallahovi je zcela jasné, že Libenon by ztratil, kdyby otevřel palbu na Izrael. Vydal ale překvapivé prohlášení sdělující, že syrský prezident Bashar al-Assad měl být zabit už před lety.

Syrian President Bashar al-Assad, file image

02:22 / 03:10

„Írán je přímým zdrojem nepokojů a krizí v regionu přes svůj jaderný projekt a přesné střely a přes své zbraně v Libanonu, Sýrii, Iráku, Jemenu a v Gaze,“ řekl tento činitel izraelské bezpečnosti v interview s novinami Elaph.

Shalom řekl, že Izrael syrského prezidenta Bashara al-Assada považuje za svého nepřítele s tvrzením, že „měl být zabit, kdy použil chemických zbraní,“ jak o něm tvrdil Izrael a USA.

Komentáře tohoto bezpečnostního činitele přichází týdny poté, kdy syrský prezident Bashar Al-Assad komentoval výhled na mírové rozhovory s Izraelem.

Syrský prezident řekl agentuře Sputnik, že o mírové rozhovory nemá zájem, dokud Izrael arabské republice nevrátí okupované Golandské výšiny.

A kromě toho Assad varoval, že pokud Turecko a USA neopustí Sýrii, čeká je lidové povstání. „Toto je okupace. V tomto případě musíme udělat dvě věci: Zaprvé skoncovat se záminkou, kterou pro tuto okupaci využívají, tj. v tomto případě teroristé z ISIS,“ řekl.

„Většina světa ví, že ISIS byla vytvořena Američany a že ji podporují,“ pokračoval s konstatováním, že „proto je naší vrcholnou prioritou vymýcení teroristů v Sýrii, a jestli Američané a Turci poté neodejdou, tak samozřejmě vypukne lidový odboj a to je jediný způsob.“

„Je nepřinutí k odchodu diskuse nebo mezinárodní právo, protože nic takového neexistuje,“ řekl Assad. Dodal, že „neexistuje jiný způsob než odpor a právě k tomu došlo v Iráku. Co vyhnalo Američany, aby v roce 2007 odešli? Bylo to důsledkem odboje Iráckého lidu.“

by Tyler Durden

Mon, 10/19/2020 – 02:00

Via AlMasdarNews.com,

Náhledový obrázek: Head of the IDF’s Military Intelligence Research Division Brig. Gen. Dror Shalom

Zdroj: https://www.zerohedge.com/geopolitical/israeli-military-intelligence-chief-says-bashar-al-assad-should-have-been-killed-long

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments