Bafuňář německého fotbalu obviňuje AfD z nárůstu násilností ve sportu

Evropská Unie, POLITIKA

Sportovní činitel v Německu obvinil populistickou Alternativu pro Německo (AfD) ze zvýšení násilností, které dosáhly svého vrcholu, kdy tvrdí, že tato strana ve společnosti udělala normu z ‚nedostatku společenských zábran‘.

Předseda rozhodčích okresu Dieburg Thorsten Schenk po několika případech násilností v amatérském fotbalu obvinil Alternativu pro Německo (AfD), že ve společnosti vyvolala nárůst poklesu sociálních zábran, což vedlo k větším násilnostem ve sportu, hlásí německý týdeník Junge Freiheit.

„Jen si vezměte AfD. Ti říkají věci, které jsou zcela nevyslovitelné, a nikdo je za to netrestá. Naopak někteří, jako pan Höcke si na základě toho urval skoro 25 procent voličských hlasů,“ řekl Schenk Die Welt.

Tyto Schenkovi komentáře přichází v patách historického vítězství AfD v zemských volbách v Durynsku, kde se jejich podíl na získaných hlasech voličů více než zdvojnásobil. Tato populistická strana je teď ještě populárnější než CDU Angely Merkel.

Značný podíl na úspěchu AfD v durynských zemských volbách se přičítá zemskému vůdci této strany Bjornu Höckovi.

Schenkova slova jsou nepřímým odkazem na zápas mezi hessenským klubem FSV Münster a TV Semd, kdy v neděli hráč FSV Hayri G., když byl vyloučen, zmlátil rozhodčího do bezvědomí. Zraněný rozhodčí byl v důsledku tohoto brutálního útoku odvezen do nemocnice vrtulníkem.

Zraněný rozhodčí a otec tří dětí německým novinám Bild řekl, že Hayri G. se ani tři dny po útoku ještě neomluvil.

Ač v posledních měsících došlo v německém amatérském fotbalu k několika násilným útokům, tak jejich pachatelé jsou skoro vždy cizinci.

Nedávno berlínská Fotbalová federace zrušila všechny zápasy v Berlínské lize, tj. v nejvyšší fotbalové lize německého hlavního města a v šesté vrstvě německého fotbalu.

Zápasy byly zrušeny poté, kdy soudci z ligy oznámili, že na víkend vyhlašují stávku kvůli rostoucímu násilí vůči nim. V této sezóně bylo proti nim hlášeno 53 útoků.

Tips? Follow Arthur Lyons 

By Arthur Lyons 1 November 2019

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2019/11/german-football-official-blames-afd-for-rising-violence-in-the-sport/

0 0 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments