Ano ochraně žen, ale ne genderové ideologii a ilegální migraci, popírá zase posvátné Evropské hodnoty Maďarsko

Evropská Unie, POLITIKA

Maďarský parlament schválil deklaraci proti podpisu Istanbulské konvence o prevenci násilí proti ženám a boji proti němu, protože do svých ustanovení propašovává gender jako „sociální konstrukt“ a umožňuje „nárok na azyl na základě genderu.“

Státní tajemník pro mezinárodní komunikaci a vztahy ve vládě ministerského předsedy Viktora Orbána Dr. Zoltán Kovács ve svém oficiálním příspěvku na blog referoval, že maďarská legislativa schválila deklaraci proti konvenci zjevně neodvolatelné Rady Evropy.

„Ochrana žen a boj proti domácímu násilí měl vždy pro tuto vládu ústřední důležitost,“ tvrdil, když upozornil, že Orbán pro domácí násilí vytvořil po prvních třech po sobě jdoucích volebních vítězstvích v trestním zákoníku 2013 nové zařazení, dodal ale, že podle jeho názoru jde Istanbulská konvence „ještě mnohem dále“.

Jako příklad uvedl, že „tato Konvence definuje ‚gender‘ jako ‚sociálně interpretovanou roli, chování, aktivity, které jsou ve společnosti považované za odpovídající mužům a ženám‘,“ což ji klade do rozporu s maďarskou ústavou, která definuje sňatek jako svazek muže a ženy.

Přijetím Istanbulské konvence s jejím „sociálním genderem“, který definuje, by „zneplatnilo“ propozici maďarské ústavy, že existují „jen dva biologické gendery, mužské a ženské pohlaví,“ vysvětloval.

Dr. Kovács rovněž vyjádřil obavy, že ta údajně ušlechtilá ustanovení této Konvence od signatářů vyžadují, aby „přijali nezbytnou legislativu nebo jiná opatření k zajištění, že násilí vůči ženám na základě genderu lze uznávat jako formu perzekuce“ a proto umožňovat „azyl na základě genderu“, který by měl vydláždit cestu pro falešné žádosti o azyl ilegálních migrantů, čímž by se z genderu stal „zase další pokus pro-migračních skupin k nalezení způsobu vynucení umožnění migrace.“

„Odmítnutím ratifikovat Istanbulskou konvenci říká Maďarsko ‚Ano!‘ ochraně žen, ale ‚Ne!‘ genderové ideologii a ilegální migraci,“ vysvětloval.

Toto nebyla první salva proti „genderové ideologii“ ze strany ministerského předsedy Orbána, když maďarská vláda už přijala kroky, aby zrušila financování genderových studií a podobných předmětů na univerzitách.

Místopředseda vlády Zsolt Semjen tento obor shazoval, že to je „ideologie a ne věda“ a řekl, že to nemá žádný ekonomický užitek s tvrzením, že „Gendro-logisty nechce nikdo zaměstnávat.“

JACK MONTGOMERY

9 May 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/05/09/hungary-yes-protecting-women-no-gender-ideology-illegal-migration/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments