Anglická opera vyhodí Bílé hudebníky, aby zvýšila diverzitu

Migrace, MULTIKULTURALISMUS, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY

Upřednostnili jsme zvýšení diverzity orchestru, říká ředitel této společnosti.

Anglická putovní opera (ETO) vyhodila polovinu svých hudebníků, aby zvýšila diverzitu svého ansámblu, což vedlo k propuštění 14 Bělochů mezi 40 a 66 lety věku. Všechny je informovali, že už jim pro novou sezónu začínající jarem 2022 nenabídnou žádné nové kontrakty.

„Anglická putovní opera je odhodlána zvýšit všechny druhy diverzity svého týmu, a ač byli v tomto oboru oblíbení s neustálými úspěchy na jevišti, tak jsme upřednostnili zvýšení diverzity orchestru. To je v souladu se směrnicemi firmě od Umělecké rady, tedy od hlavního zakladatele putovní činnosti ETO, a toho hlavního, kdo ETO svěřuje peníze na její podporu,“ cituje Daily Mail z dopisu ředitele Jamese Conwaye postiženým hudebníkům.

Ti hudebníci jsou oficiálně na volné noze, takže je lze vyhodit každou sezónu, mnozí však pro ETO hráli už 20 let.

Hudební odbory toto opatření odsoudily konstatováním, že jsou z tohoto kroku „zděšeni“. Umělci říkali, že po lockdownu konečně doufali, že se dostanou příští jaro opět do práce, aby splatili dluhy, které se jim během pandemie nahromadily.

V současnosti v tomto orchestru nejsou mezi těmi, kteří mají v příštím měsíci obnovit koncerty, žádní hudebníci, kteří nejsou bílí. Ani žádný z těch, s nimiž ukončili smlouvu, není jiný než bílý.

September 16, 2021

editor:REMIX NEWS

author:JOHN CODY

via:

Zdroj: https://rmx.news/article/english-opera-fires-white-musicians-to-increase-diversity/

5 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments