Angelu Merkel při návštěvě Drážďan přivítaly výkřiky fůj, nacistické pozdravy a skandování „vypadni“

Evropská Unie, POLITIKA

Německá kancléřka Angela Merkel dorazila do Drážďan, aby se zúčastnila shromáždění ženské sítě, kde jako čestný host pronesla proslov vyzývající k rovnosti všude.

Ale krajně pravicové německé hnutí Pegida, které stojí za seskupením Patriotičtí Evropané proti islamizaci Okcidentu, se rozhodli, že na této události uspořádají svoji demonstraci, a tak při jejím příjezdu řada z nich řvala fůj.

Prý to bylo asi jen 50, co pokřikovalo „vypadni“ a „Merkelka  musí jít,“ což se při vystoupení této kancléřky skanduje opakovaně.

Drážďanská policie zahájila předběžné řízení proti třem účastníkům.

Jeden z protestujících zašel až tak daleko, že imitoval nacistický pozdrav. Ten je vyšetřováno za použití symbolů neústavních organizací.

Další demonstrant je vyšetřován za pokus způsobit závažné ublížení na těle poté, co hodil na zástupce pravdivých médií plastovou PET lahev.

Třetí demonstrant údajně popíral Holocaust, když to bylo podle policie odposlechnuto z jeho konverzace s proti-demonstranty.

Tento muž byl vzat do policejní vazby a je vyšetřován pro pobuřování.

Německá kancléřka Drážďany navštívila, aby se zúčastnila shromáždění saských vědkyň, podnikatelek, političek a ženských šéfových ve státní správě a justici.

Tuto ženskou síť založila v březnu ministerská předsedkyně Michale Kretschmer, aby tak podpořila důraznější obměnu za ženy.

Tato návštěva se považuje za předposlední vystoupení paní Merkelové v této spolkové zemi před zdejšími zemskými volbami 1. září.

31. srpna si totiž přijede pro čestný doktorát, který jí udělí v Lipsku.

By Emma R. 17 July 2019

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2019/07/angela-merkel-greeted-with-boos-a-hitler-salute-and-go-away-chants-at-dresden-visit/

Sdílejte přátelům

Komentujte

  Subscribe  
Upozornit na