Americký prezident Trump podepsal vyhlášku o obraně svobody slova proti cenzuře technologických firem

Cenzura a informační manipulace, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, NWO

V preambuli této legislativy se píše:

Jako Prezident jsem přijal jasný závazek ke svobodné a otevřené debatě na internetu. Taková debata je zrovna tak důležitá na internetu, jako na našich univerzitách, na našich radnicích a v našich domovech. Ta je kriticky důležitá pro udržení naší demokracie.

Internetové platformy se zapojují do selektivní cenzury, která poškozuje diskurz naší národní diskuse.

Desetitisíce Američanů nahlašují, jak kromě jiného znepokojivého chování, internetové platformy „označují“ obsah jako nepatřičný, ač neporušuje žádné stanovené podmínky služeb; tvoření neoznamovaných a neočekávaných změn v politikách společností, které mají za účinek v diskusích znevýhodnit určité názory; a mazání obsahu a přístupových účtů bez varování, bez zdůvodnění a bez jakékoliv možnosti toto napravit.

Twitter se teď už dokonce selektivně rozhodl umisťovat varovná označení na určité tweety způsobem, ve kterém se jasně odráží politická zaujatost. Jak už bylo oznámeno, Twitter zjevně nikdy takovou značku neumístili na jiné politické tweety. Např. minulý týden reprezentant Adam Schiff zase znova přišel s těmi zavádějícími povídačkami jeho příznivců, když zase podsouval ten dávno už vyvrácený hoax o Ruském spiknutí, ale takové tweety Twitter neoznačil.

Vůbec nepřekvapuje, že jejich ředitel, co má na starosti tzv. ‚poctivost stránky‘ ve svých vlastních tweetech předváděl svoji politickou zaujatost.

Spolu s tím, jak internetové platformy tady doma podsouvají rozporuplné, iracionální a nepodložená ospravedlnění pro cenzurování nebo jiné omezování svobody slova Američanů, tak několik internetových platforem hrabe zisky z propagování agrese a dezinformací šířených zahraničními vládami jako Čína.

Např. jedna společnost ze Spojených států vytvořila vyhledávací engine pro Čínskou komunistickou stranu, který bude dávat na černé listiny hledání „lidských práv“, skrývat data nepřívětivá k Čínské komunistické straně a sledovat uživatele určené pro dohled.

Rovněž v Číně zřídili výzkumná partnerství, která poskytují přímé přínosy pro čínské ozbrojené síly.

Další společnosti přijaly reklamu placenou čínskou vládou, která šíří falešné informace o masovém věznění náboženských menšin v Číně, čímž tudíž toto porušování lidských práv podporují.

Rovněž přispívali k čínské zahraniční propagandě včetně toho, že čínským vládním činitelům umožnili jejich platformy používat k šíření dezinformací týkajících se původu pandemie COVID-19 a k podvracení pro-demokratických protestů v Hong Kongu.

Musíme jako národ v prostředí dnešních digitálních komunikací posilovat a chránit diverzitu názorů, v níž budou všichni Američané mít možnost se projevit a projeví se. Musíme usilovat o transparentnost a odpovědnost těchto internetových platforem a prosazovat standardy a nástroje k ochraně a k uchování poctivosti a otevřenosti diskurzu americké diskuse a svobody projevu.

Následuje paragrafové znění vyhlášky, o jehož skutečném smyslu zatím dost složitě diskutují odborníci na americké právo, instituce a procedury veřejné správy. Zvláště když části prezidentova výnosu jsou příkazy různým státním orgánům, že ony teď mají vypracovat příslušné prováděcí předpisy, takže jde v podstatě teprve o odstartování složitějšího legislativního procesu, který je teprve na začátku, ale nějaká Perestrojka a Glasnost se v USA asi rozbíhá a doufejme, že se to promítne alespoň na sítích i sem, i když tady jsme v pokrokové neoliberální (takže neo- marxistické) Evropské unii, kde jak vyhlašuje kancléřka Merkel, musíme přidusit svobodu slova, abychom udrželi svobodnou společnost.

Zdroj: https://www.zerohedge.com/technology/white-house-plans-empower-fcc-regulate-american-social-media-giants

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments