AMERICKÝ ADMIRÁL ÚTOČÍ KVŮLI ARKTIDĚ NA ČÍNU A RUSKO

Mezinárodní konflikty, NWO

Admirál James Foggo, velitel sil US Navy pro Evropu a Afriku a spojeného velitelství oblastních ozbrojených sil v Neapoli tvrdí, že Rusku a Číně se už konečně musí zatrhnout jejich dominance nad arktickými vodami.

„Měl by tam určitě být volný a férový přístup pro všechny země Arktické rady, jíž jsme členem,“ řekl Foggo médiím.

Dále tvrdil, že Arktida, včetně Severní mořské trasy, přeci není „ničí rybník“.

Podle tohoto admirála nemají americké společnosti „žádný zájem“ plavit touto „Polární hedvábnou stezkou,“ protože většina amerických plavidel je příliš velká k plavbě takto mělkými vodami.

Poukázal ale, že „Číňané mají spoustu různých plavidel, která mohou Arktidou proplouvat, takže si tam chtějí zajistit svou zájmovou investici.“

Foggo se rovněž pustil do spekulativních úvah o tom, jak je třeba omezit ruskou suverenitu nad severskými územími.

„Rusové si ale myslí, že Arktida je jejich doména. Ve skutečnosti ale je to mezinárodní doména, a proto je naším zájmem udržet ji volnou a otevřenou,“ řekl.

Severní mořská trasa je plavební trasa oficiálně v ruské legislativě definovaná jako ležící východně od Nové země a konkrétně se táhnoucí podél ruského arktického pobřeží od Karského moře podél Sibiře do Beringovy úžiny. Celá tato plavební trasa leží výlučně uvnitř Exkluzivní ruské ekonomické zóny.

Foggova tvrzení nejsou prvním pokusem přesvědčit posluchače, že Rusko se v Arktidě dopouští něčeho špatného. Už předtím různí američtí diplomaté a vojenští činitelé tvrdili, že aktivity Ruska v tomto regionu se musí omezit. Většina těchto prohlášení vyzývala k hrubému porušení mezinárodního práva a přispívala k dalšímu rozkladu systému mezinárodních vztahů v po-sovětské éře.

Zdroj: https://southfront.org/us-admiral-attacks-china-and-russia-over-arctic/

 

0 0 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments