AMERICKÁ NÁMOŘNÍ PĚCHOTA EVAKUUJE AMERICKÉ VOJÁKY, JELIKOŽ LIBYJSKÁ ARMÁDA POSTUPUJE DO HLAVNÍHO MĚSTA (VIDEO)

Mezinárodní konflikty, NWO

Africké velitelství US Army (AFRICOM) 7. dubna oznámilo, že svá vojska z libyjského hlavního města Tripolis evakuovalo, kvůli „vývoji bezpečnostní situace v tomto místě.“

„Bezpečností situace v poli v Libyi se čím dál více komplikuje a stává se nepředvídatelnou… I přes úpravu umístění svých sil budeme pokračovat v agilní podpoře dosavadní americké strategie,“ uvedl v oficiálním prohlášení velitel US Námořní pěchoty v AFRICOM Thomas Waldhauser.

Ke stažení sil USA dochází spolu s tím, jak Libyjská národní armáda (LNA) pokračuje v postupu do Tripolisu v rámci své Operace příval důstojnosti. Den předtím tato armáda vstoupila do okrajových částí hlavního města.

AFRICOM uvedl, že situaci v Libyi bude monitorovat. Toto spojené velitelství tvrdilo, že jeho síly podporují diplomatické mise této země, provádí proti-teroristické aktivity a posilují partnerství s místními silami.

Libyjské zdroje zveřejnily video ukazující, jak se vysazuje vyloďovací plavidlo na vzduchovém polštáři US Mariňáků (LCAC) na pobřeží regionu Janzur západně od Tripolisu. Podle těchto zdrojů LCAC evakuovaly personál z komplexu Palmového města, kde jak známo je umístěno mnoho diplomatických misí.
https://www.facebook.com/alrjbanalan/videos/1280114872126446/

USA jsou jedním z klíčových podporovatelů Libyjské vlády národní shody (LGNA), která Tripolis kontroluje. Stažení sil USA by mohlo být signálem, že ta washingtonská podpora pro LGNA bude asi menší, než síly LGNA čekaly.

Zdejší předchozí článek o situaci v Libyi a o probíhajícím dobytí Tripolisu s mezinárodní situaci na to navazující: LIBYJSKÁ NÁRODNÍ ARMÁDA POSTUPUJE NA TRIPOLIS, PŘESTOŽE ‚MEZINÁRODNÍ KOMUNITA‘ VOLÁ PO ‚MÍRU‘

Zdroj: https://southfront.org/u-s-marines-evacuate-personnel-from-tripoli-as-libyan-army-advances-towards-capital-video/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments