Američané si myslí, že média jsou ještě škodlivější než banky a korporace

POLITIKA, Světová

V tom našem novém věku cenzury, zaujatosti, manipulace a propagandy to nejdříve vypadalo, že Američané to více méně baštili.

Teď si ale už běžný Američan myslí, že média jsou ještě škodlivější než banky a korporace a nijak to nevypadá, že by se trend k takovémuto uvažování jakkoliv vbrzku zvrátil, neboť vláda nadále médií zneužívá k protlačování své agendy.

„Kulturní schizofrenie“: Americká média už nereferují o faktech, nýbrž apelují jen na emoce

Podle závěrů studie RAND Corporation média mainstreamu aktivně do americké společnosti zasévají vzájemnou nevraživost, říká RT cenami ověnčená žurnalistka Chris Hedges. Média, místo aby referovala o faktech, tak se zaměřují na vytváření dvou stran, které se vzájemně nenávidí, většině veřejnosti to nedochází a nevšímá si toho, že jejich mysl je manipulována přes jejich vlastní emocionální reakce. –SHTFPlan

To by už nikoho nemělo překvapovat. Nedávný průzkum odhalil, že většina Američanů si myslí, že na jejich zemi mají nejzkázonosnější dopad zpravodajská média, daleko více než jakékoliv jiné zkorumpované instituce. Takové odhalení podle mediálního analytika Lionela ale moc nepřekvapuje. Uvážíme-li, že většina „zpráv“ je plná propagandy a taktik k manipulaci mysli, tak je už konečně trochu potěšující, když Američané tuto taktiku přestávají baštit.

Uvedený průzkum prováděný Pew Research zjistil, že 65 procent Američanů si myslí, že média mají na Spojené státy škodlivý účinek – což je činí v očích lidí ještě ohavnější než ostatní obvykle démonizované instituce jako banky (39 procent) a velké korporace (53 procent), uvádí zpráva o tomto průzkumu od RT.

„Média už tu nejsou proto, aby vám poskytla informace, a vy jste pak mohli činit inteligentní rozhodnutí. Ne, kvůli tomu tu média nejsou. Média jsou už jen korporátní nástroj,“ řekl Lionel.

A nejsou to jen média, kdo dostává u lidí na čumák, nýbrž celý establišment včetně korporací a vlády. Vypadá to, jako by si Američané, ať už si to chtějí připustit nebo ne, začínali konečně uvědomovat, že nechtějí být kontrolovaní a zotročovaní. To je pro lidstvo dobré znamení, že se probouzí a dochází mu, co ti u moci nám tomu zbytku dělají.

Mac Slavo
SHTFplan.com
August 2, 2019

Zdroj: https://www.prisonplanet.com/americans-think-the-media-is-more-destructive-than-banks-corporations.html

Sdílejte přátelům

Komentujte

  Subscribe  
Upozornit na