AMERIČANÉ SE VE SKUTEČNOSTI UŽ K POUŽITÍ SÍLY VE VENEZUELE ROZHODLI, ŘÍKÁ RUSKÉ MINISTERSTVO ZAHRANIČÍ

Mezinárodní konflikty, NWO

USA pracují na změně režimu ve Venezuele, řekla 7. února při týdenním briefingu v Moskvě mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharova.

„Z Washingtonu už přichází náznaky o možnosti použití síly za účelem svržení legální moci včetně přímé vojenské invaze. Už o ní ve skutečnosti v Bílém domě mluví úplně otevřeně. Ráda bych připomněla, že takovýto druh prohlášení z úst amerických činitelů je přímým porušením Článku 2, paragrafu 4 Charty OSN, nařizující, aby se všichni členové OSN zdrželi hrozeb použití síly v mezinárodních vztazích,“ zdůraznila Zacharova.

Zacharova řekla, že rozhodnutí použít sílu už Washington učinil, a že „vše ostatní není už nic jiného než krycí operace.

„Washington se uchýlil k přímým hrozbám sankcí venezuelským ozbrojeným silám, které zůstávají loajální k legitimní vládě. Nové na tom je jen nová hra v přístupu ‚cukru a biče‘. Na jednu stranu hrozí potenciálním trestem, na stranu druhou slibují potenciální odměn,“ řekla tato diplomatka.

Poukazovala, že Washington venezuelské ozbrojené síly vybízel k páchání zločinů se slibem amnestie za zradu vlády země.

Americký národně bezpečnostní poradce John Bolton předtím řekl, že USA jsou připraveny zrušit sankce na vysoké venezuelské vojenské důstojník, pokud vyhlásí loajalitu k Amerikou vyhlášenému dočasnému venezuelskému prezidentovi Juanov Guaidovi.


Zdroj: https://southfront.org/u-s-already-made-decision-to-use-force-in-venezuela-russian-foreign-ministry/

0 0 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments