Algoritmus Facebooku obvinil 81letou babičku kvůli komentáři k pleteným prasákům z „nenávistné mluvy“

Cenzura a informační manipulace, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, NWO

Algoritmus Facebooku označil komentáře 81leté babičky o pletených prasátkách jako příklad „nenávistné mluvy“ a pohrozil jí trvalým zákazem.

Ano, opravdu.

Učitelka na penzi z Austrálie Rita Rich-Mucahy poté, co loni ztratila manžela, vytvořila Facebookovou stránku, kde se se světem dělila o svou lásku k pletení a vybírala nějaké peníze na charitu The Smich Family, která pomáhá postiženým dětem.

Poté, co vystavila obrázek vlastnoručně upletených prasátek se o nich Rich-Mucahy vyjadřovala jako o „bílých prasatech“ a o „prasatech v zářivých barvách,“ což vedlo k hrozbě ukončení jejího účtu kvůli „nenávistné mluvě.“

„Pro většinu lidí to vypadá jako drobnost, ale pro někoho, kdo ještě nikdy ani se zpožděním nevrátil knížku do knihovny, je obvinění z nenávistné mluvy děsivé,“ uvedla Rich-Mucahy.

Facebook vydal prohlášení tvrdící, že takové označení komentářů automatickým systémem bylo „chybou,“ jakou jejich umělá inteligence „občas“ dělá.

Tento příběh zase jednou ilustruje, jaké zmetky jsou ty cenzurní algoritmy Facebooku, které jsou skoro den ze dne stále přísnější kvůli neustálé hysterii mainstreamových médií.

BY TYLER DURDEN

FRIDAY, FEB 26, 2021 – 22:20

Authored by Paul Jospeh Watson via Summit News,

Zdroj: https://www.zerohedge.com/technology/facebook-algorithm-accuses-81-year-old-grandmother-hate-speech-over-knitted-pigs-comment

4 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Já veterán
1 měsíc před

To nejni žáden algoritmus, ale dav dementních cenzorů