Aktivista 11.9 se přihlásil britské policii kvůli Cameronovým poznámkám o “nenásilných extremistech”

Nezařazené

Britský aktivista 11.9 se vydal britské protiteroristické policii kvůli proslovu britského ministerského předsedy Davida Camerona před Valným shromážděním OSN z minulého týdne, hlásí Press TV.

Podpořme Reformy.cz zakoupením užitkových předmětů včetně oděvních doplňků s tématickou výzdobou, publikací, vlasteneckých samolepek na poznávací značky aj. na eshop.reformy.cz

V reakci na Cameronovy poznámky kladoucí rovnítko mezi lidmi, kteří kladou otázky ohledně útoků z 11.9 a 7.7 v US a v UK, stejně jako ohledně Západní politiky vůči Střednímu východu, a mezi takfiristickými kazateli, kteří radikalizují extremisty, se Nick Kollerstrom přihlásil policii.

„S tím, jak se vynořují důkazy o pozadí těch, kdo jsou usvědčeni z teroristických přečinů, je jasné, že mnozí z nich byli nejprve ovlivněni kazateli, kteří tvrdí, že nepovzbuzují násilí, avšak jejichž světový názor k jeho ospravedlnění lze použít. A my víme, že tento světový názor je krmí lží, jako že 11.9 bylo židovské spiknutí, nebo že útoky ze 7.7 v Londýně byly zinscenované; či myšlenka, že muslimové jsou všude po světě perzekuovaní kvůli úmyslné aktivitě v rámci Západní politiky,“ řekl Cameron, když 25. září promlouval k 69. zasedání Valného shromáždění Spojených národů.

Kollerstrom, když svou akci v Londýně vysvětloval korespondentovi Press TV, tak řekl: „David Cameron v OSN redefinoval terorismus tak, aby do něj spadali i lidé, kteří věří, že při bombových útocích v Londýně byla komplicem i vláda, když byly do jisté míry zinscenované, čemuž já určitě věřím, a vydal jsem na toto téma i knihu, a také věřím, že i 11.9 byl „inside job“ – práce zevnitř. Také si myslím, že islámské národy se stávají cíli selektivních útoků, což je už zcela zjevné, a pokud policejní síly budou postupovat podle jeho směrnic o tom, co zakládá skutkovou podstatu terorismu, tak to vidím tak, že je třeba, aby mě zatkli.“

Podpořme Reformy.cz zakoupením užitkových předmětů včetně oděvních doplňků s tématickou výzdobou, publikací, vlasteneckých samolepek na poznávací značky aj. na eshop.reformy.cz

Když se Colestrom přihlásil na policii, byl u toho korespondent Press TV.

„Chceme ohlásit možnou teroristickou hrozbu, máme trochu důkazů, a zajímalo by mě, zda bych to mohl přijít ohlásit,“ řekl Kollerstrom v ústředí Scotland Yardu v Londýně.

Britská policie odmítla Colestroma zatknout, ten ale říká, že Cameronova definice nenásilného extremismu povede k zatčení mnohých muslimů, kteří s ním sdílí názory, a to popsal jako další příklad rasového profilování.

Pro Reformy.cz přeložil Miroslav Pavlíček

Zdroj: globalresearch.ca

Čtěte také:

0 0 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
5 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments