70% Republikánů říká, že volby ‚nebyly svobodné a spravedlivé‘

NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, NWO, Odvážný nový svět

Podle nového průzkumu Morning Consult si většina Republikánů – 70% – myslí, že volby nebyly ‚svobodné a spravedlivé‘.

Při podrobnějším rozkladu říká 480 tázaných Republikánů, že volby nebyly „určitě“ svobodné a spravedlivé, přičemž 22% říká, že „nejspíš“ nebyly, tj. více než dvojnásobné procento Republikánů oproti těm, kteří si mysleli, že nebudou spravedlivé, už před těmito volbami.

Mezi republikánskými voliči říká 26 procent, že prezidentské volby 2020 byly svobodné a spravedlivé, zatímco 70 procent říká, že ne. Mezi demokraty říká 90 procent, že volby byly svobodné a spravedlivé a 7 procent, že ne.

Morning Consult rovněž zjistil:

Republikáni jsou nejskeptičtější k výsledku z Pensylvánie: Jen 23 procent republikánských voličů říká, že věří, že výsledky klíčového státu jsou spolehlivé a asi 3 z 10 říkají, že to platí i o výsledcích v Arizoně, Georgii, Michiganu, Nevadě a Wisconsinu. Navíc i ve státech jako Texas a Florida, kde jsou pro Trumpa projekce bezpečného vítězství, říkají Demokraté s větší pravděpodobností než Republikáni, že výsledky jsou spolehlivé.

Celková důvěra ve volby se mezi Republikány zhroutila: Před volbami 68 procent republikánských voličů říkalo, že mají alespoň nějakou důvěru v americký volební systém. Po volbách se to zhroutilo na 34 procent. Demokratická důvěra mezitím poskočila z 66 procent na 78 procent.

Mezi voliči, kteří pochybují o platnosti voleb 2020, se jako na hlavního pachatele pohlíží na poštovní hlasování. Téměř 4 z 5 voličů, kteří říkají, že volbám nevěří, že byly svobodné a spravedlivé, uvádí jako hlavní důvod, proč tomu nevěří, rozsáhlé podvody způsobené hlasováním poštou. Navíc 72 procent uvádí jako důvod překrucování počítání hlasů a 51 procent říká, že média věnovala kandidátům nerovnou pozornost.

I přes dosud nevyřešené spory si většina voličů nemyslí, že výsledky budou zvráceny: 63 procent registrovaných voličů, včetně 75 procent Demokratů a 48 procent Republikánů říká, že je nepravděpodobné, že by výsledky voleb byly zvráceny.

by Tyler Durden

Tue, 11/10/2020 – 22:25

Zdroj: https://www.zerohedge.com/political/70-republicans-say-election-was-not-free-and-fair

0 0 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments