70 procent Rakušanů říká, že Islám není slučitelný se Západem

Migrace, MULTIKULTURALISMUS

Nová studie ze Salzburské univerzity ukázala, že 70 procent Rakušanů má pocit, že islám prostě není slučitelný se Západním světem.

Studie, která zahrnula 1 200 účastníků, zjistila, že Rakušanům dělá dopad Islámu na jejich zemi velké starosti, kdy 72 procent zachází až tak daleko, že říkají, že muslimové nejsou pro Rakousko kulturním přínosem, hlásí Kronen Zeitung.

Polovina těch, co se studie zúčastnili, říká, by jim vyhovovalo, kdyby se muslimům omezily možnosti praktikovat svoji víru, a skoro tolik jich říká, že mešity by se v Rakousku tolerovat neměly vůbec. Třetina říká, že jsou proti tomu, aby se muslimové zbavovali práv.

Dalších 59 procent říká, že mají strach, že muslimové v Rakousku by mohli být teroristy, a 79 procent souhlasí, že úřady by měly na muslimské komunity bedlivě dohlížet.

V srpnu prohlásil rakouský Úřad pro ochranu ústavy (BVT), tj. agentura domácího zpravodajství této země, že pro tuto zemi je hrozbou číslo jedna nadále islámský terorismus.

BVT poukazovala jako na nebezpečí na bojovníky Islámského státu vracející se ze Středního východu kvůli jejich možným bojovým zkušenostem, které tam mohli nabýt.

Autor této studie sociolog Wolfgang Aschauer si stěžoval, že lidé přehlíží „složitost islámu“, o které má pocit, že se „nedostatečně zdůrazňuje“, a tvrdil, že většina muslimů v Rakousku se snaží do rakouské kultury adaptovat.

Výsledky této studie rovněž komentoval prezident Islámské náboženské komunity Ümit Vural, který řekl: „Jsme součástí celku a chceme tak být vnímáni. Náboženská svoboda je základním právem a lidským právem,“ a vinu za takový přístup lidí svaloval na politická rozhodnutí.

Tato studie přichází jen rok poté, kdy jiný průzkum ukázal, že 84 procent Rakušanů prohlásilo, že by netolerovali migranty, kteří se odmítnou integrovat.

Sean Gallup/Getty Images

CHRIS TOMLINSON

27 Sep 2019

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/09/27/study-70-per-cent-austrians-say-islam-not-compatible-west/

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments