69 procent Francouzů podle průzkumu předpovídá, že příští volby Macron prohraje

Evropská Unie, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, POLITIKA

Průzkum zjistil, že více než dvě třetiny francouzské veřejnosti si myslí, že současný francouzský prezident Emmanuel Macron v roce 2022 už zvolen znovu nebude.

Průzkum, který vedl Institut Elabe odhalil, že francouzský prezident od roku 2017 ztrácí voliče, když tehdy pro něj už v prvním kole prezidentských voleb hlasovalo 74 procent lidí, přičemž teď ti lidé říkají, že v roce 2022 už pro něj hlasovat nebudou, hlásí BFMTV.

Spousta Francouzů je vůči Macronově politice čím dál kritičtější, kdy 62 procent říká, že jsou jím zklamaní, a jen 14 procent tvrdí, že jsou s ním zatím za jeho volební období spokojení.

Ač se pan Macron až dosud veřejně ještě nevyjádřil, zda bude usilovat o druhé funkční období jako prezident, tak 69 procent respondentů průzkumu řeklo, že si nemyslí, že by mohl volby v roce 2022 vyhrát.

Vůdkyně populistické Národní obrody (RN) Marine Le Pen při volbách v roce 2017 skončila jako druhá a ta již tento měsíc svůj záměr zase na prezidentku v roce 2022 kandidovat oznámila.

Z těch zklamaných Macronem v průzkumu institutu Elabe ten sentiment zklamání projevovali příznivci Le Pen nejsilněji, kdy 80 procent vyjadřovalo sentiment zklamání, hned za nimi se 77 procenty byli příznivci krajně levicového Jean-Luc Melenchona.

Tento průzkum je pro Macrona, který už více než rok zažívá každý týden neustálé protesty Žlutých vest, kdy ti protestující už začínají hrozit svržením vlády, zase další ranou.

V posledních týdnech zachvátily Francii nové protesty kvůli penzijní reformě, kdy protestující minulý týden uzavřeli proslulé muzeum v Louvru po 44 po sobě jdoucích dnů protestů.

Minulý týden se také protestující pokusili zaútočit na divadlo v severní Paříži, protože tam byl na představení Macron, což přinutilo policii, aby tomuto francouzskému vůdci zajistila evakuační útěk, při kterém zadržovala demonstranty.

Ač Macron vyhrál prezidentské volby a se svou stranou Republika na pochodu následné parlamentní volby, tak jeho strana v posledních volbách do Europarlamentu už prohrála a zůstala za Národní obrodou Marine Le Pen.

ERIC FEFERBERG/AFP/Getty

CHRIS TOMLINSON

25 Jan 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/politics/2020/01/25/poll-69-per-cent-french-predict-macron-will-lose-next-election/

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments