660 000 migrantů čeká v Libyi, že se odsud dostane do Evropy

Migrace, MULTIKULTURALISMUS

Ač počet migrantů vstupujících do Evropy poklesl, tak zprávy tvrdí, že asi 660 000 lidí pořád v Libyi zůstává, aby odsud hledalo cestu do Evropy.

Od začátku roku se sice daří dostávat se z Libye přes Středozemní moře do Evropy méně lidem a poklesl i počet utopených, ale Libye pořád zůstává hlavním odbavovacím místem afrických migrantů, hlásí vysílač Franceinfo.

Začátkem týdne došlo k bombardování zádržného centra migrantů na předměstí Tripolisu, při němž bylo 44 migrantů zabito, čímž se situace v této severoafrické zemi stala ještě napjatější. Tento útok odsouzený vyslancem Spojených národů pro Libyi Ghassanem Salamé jako „válečný zločin“ vyvolal mezinárodní pobouření.

Libyjská vláda národní jednoty z útoku obvinila povstalecké síly generála Khalifa Haftara, který přiznal, že na tuto oblast útočil, ale odmítl, že by k útoku patřilo to migrační centrum, v němž je ubytovaných 600 migrantů.

Pár dnů po útoku se ve Středozemním moři potopila loď s 86 migranty, z nichž podle místních úřadů přežili jen tři. Někteří migranti dokonce tvrdí, že jsou v zádržných centrech nuceni montovat zbraně pro skupiny bojující uvnitř Libye. Několik neziskovek provozujících převozní lodě pro migranty také obnovilo operace u libyjského pobřeží, kde hledají a zachraňují v zóně (SAR), kdy italská organizace Mediterranea zachraňující lidi tento týden oznámila, že vysílají loď Alex na pomoc dvěma dalším neziskovkám v této oblasti operujícím.

Zatímco se migrační tlak v Libyi stupňuje, tak naráží na rozhodnost italského populistického ministra vnitra Matteo Salviniho, který je neoblomný při prosazování své politiky odporu k masové migraci.

Salvini, který neziskovky přímo obviňuje z pašování lidí, vyslal minulý týden hlídkové lodě, aby bránily migračním plavidlům ve vstupu do italských národních vod. Je však nejasné, co tyto lodi budou moci dělat, když se italské zákony nevztahují na mezinárodní vody.

ARIS MESSINIS/AFP/Getty

CHRIS TOMLINSON

5 Jul 2019

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/07/05/660000-migrants-remain-libya-waiting-get-europe/

Sdílejte přátelům

1
Komentujte

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Nasrat

Nasrat zmrdi černý.