650 000 migrantů v Libyi se těší na Evropu, zjišťuje zpráva OSN

Migrace, MULTIKULTURALISMUS

Zpráva Úřadu Spojených národů pro drogy a zločinnost (UNODC) odhalila, že momentálně v Libyi čeká až 650 000 migrantů nachystaných přeplavit se přes Středozemní moře do Evropy.

Zpráva uvádí, že pandemie čínského koronaviru by mohla mít na masovou migraci ohromný dopad, tato epidemie ale také silně komplikuje předpověditelnost takovýchto pohybů.

„Globální krize způsobená pandemií je bezprecedentní a je těžké předpovídat její dopady na pašování lidí a propašování migrantů,“ uvádí zpráva s dodatkem, drsné ekonomické důsledky vleklé karantény by mohly rozhýbat vzestup migrace z různých zemí, hlásí Il Giornale.

Zpráva OSN uvádí: „To poukazuje, že restrikce na cestování a pohyb vyvolané Covid-19 pohyby lidí prchajících před konflikty, násilím a před nebezpečnými a nelidskými podmínkami nezastaví,“ a dodává, že libyjští migranti jsou k využívání služeb pašeráků lidí nuceni.

„Informace z Libye, kde je momentálně registrováno asi 650 000 migrantů a uprchlíků, naznačují, že krize veřejného zdravotnictví Covid-19 nijak tyto lidi od pokusů dostat se do Evropy neodrazuje.“

Ač počet migrantů vstupujících do Evropské unie během koronavirové epidemie poklesl, tak Itálie v posledních týdnech zažívá vzestup nově příchozích.

K dlouhodobému dopadu pandemie na masovou migraci předpovídá zpráva UNOND, že: „Budoucí ekonomický propad bude mít nejspíš dopad ohledně pohybů lidí do bohatších zemí.“

Migranti, kteří do Itálie dorazili během koronavirové karantény, byli umístěni do karantény na palubách lodí zakotvených u pobřeží. Zpráva zveřejněná tento měsíc odhalila, že italští daňoví poplatníci platí až 4 000 € měsíčně za migranta, aby byl držen v karanténě.

Člen populistické strany Liga pod vůdcem Matteo Salvini Alessandro Pagano tyto náklady kritizoval tvrzením: „Nemluvíme o dinghy z třetí ruky, nýbrž o lodi vybavené samoobslužnou restaurací, pizzerií, zmrzlinovým stánkem, hospodou se speciálním výběrem vín, hernou a video-místností, dvoj-kabiny nebo čtyř-kabiny se službami také luxusními kostými.“

MAHMUD TURKIA/AFP/Getty

CHRIS TOMLINSON

31 May 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/05/31/un-report-650000-migrants-waiting-to-leave-libya-for-europe/

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments