41 švédských obcí je pokrokovou euro-vládou nuceno vzít zpět příslušníky ISIS

MULTIKULTURALISMUS, Terorismus

Seznam od Centra pro násilný extremismus (CVE) odhalil, že se očekává, že 41 z 290 švédských obcí bude vládou přinuceno, aby daly bydlení vracejícím se členům Islámského státu.

CVE pozvalo zástupce 41 správních oblastí na akci, při níž jim poskytlo lepší poučení o vracejících se členech teroristických skupin za účelem „poskytnutí podpory pro obce, které už přijímají nebo mohou přijímat vracející se děti a dospělé z oblastí předtím kontrolovaných Islámským státem,“ hlásí SVT.

Vyšší poradce CVE Anders Kretz řekl, že informace o příslušnících Islámského státu, kteří jsou na cestě domů ze Středního východu nebo kteří se už do Švédska vrátili, pochází od švédské státně bezpečnostní policie Säpo.

Tiskový náčelník Säpo Karl Melin potvrdil, že v této záležitosti spolupracují s CVE, k čemuž řekl: „Tyto informace jsou určeny pro ty, kteří jsou tak či onak zapojeni do úsilí o co nejlepší vyřešení této otázky.“

„Účelem pro toto je vytvořit podmínky pro to, aby se policie a místní správy mohly postarat o lidi, kteří jsou nebo byli v konfliktních oblastech a nejspíše se vrátí do Švédska,“ dodal.

Tyto oblasti budou nuceny navrátilce přijmout, protože podle švédských zákonů mají švédské pasy a nelze je odmítnout. Navrátilci mají právo se usadit, kde chtějí, a také žádat o sociální dávky, jak zjistil Bretibart London.

Asi polovina z těch 300 Švédů, kteří odešli do Sýrie a Iráku, aby se k této teroristické skupině přidali, se už od roku 2012 vrátila. Někteří levicoví politici navrhovali, aby se vracejícím se bojovníkům pomáhalo s integrací zpět do švédské společnosti a dokonce, že by se na pomoc pro ně měly vytvořit určité podpůrné dávky.

Ač některé obce vracející se džihádisty vítají, tak předseda rady obcí Staffanstorp vyjádřil touhu po možnosti odepřít vracejícím se bojovníkům služby místní správy.

V březnu řekl Chrristian Sonesson ze Strany umírněných: „Myslíme si, že to postrádá rozumnou přijatelnost. Když jste se zapojili do takovéto na terorismus spočívající organizace, tak jste přeci zároveň zavrhli i tuto demokratickou společnost a ten systém sociálního zabezpečení, který v ní máme.“

I jiní už vyjádřili obavy kvůli vracejícím se bojovníkům včetně aktivisty proti násilnému extremismu Michaela Hederse z Malmö, který řekl, že příslušníci Islámského státu už rekrutují nové členy v podzemních mešitách.

AHMAD AL-RUBAYE/AFP/Getty Images

CHRIS TOMLINSON

12 Apr 2019

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/04/12/41-swedish-municipalities-being-forced-take-back-isis-members/

 

0 0 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments