4 z 5 největších stran v Evropě budou po těchto volbách dle průzkumu národní populisté

Evropská Unie, POLITIKA

Čtyři z pěti jednotlivých největších stran po volbách do Europarlamentu tento týden budou národně populističtí euroskeptici, kdy britská Strana Brexitu v tom bude největší, ukazují nové projekce obsazení křesel ze zpráv vystavených na webové stránce EuropeElects.

Tyto projekce, které se zakládají na celoevropských průzkumech, z nichž tato webová stránka sbírá data, ukazují, že Strana Brexitu vedená Nigelem Faragem nejspíš vyvolá největší rozčilení, nebo si urve nejvíce europarlamentních míst jako jednotlivá strana z 28 zemí na celém kontinentu.

Europe Elects@EuropeElects

EU28, projekce od Europe Elects:

‘Kdyby byly volby do EU dnes…’

Největší počty míst podle národních stran

BREXIT-EFDD: 28
LEGA-ENF: 25
CDU-EPP: 24
PiS-ECR: 22
RN-ENF: 21
LREM-ALDE: 20

More: https://europeelects.eu/ep2019/ #EP2019 #BrexitParty_UK #Salvini

213

1:25 PM – May 22, 2019

Twitter Ads info and privacy

European Election Projection – Europe Elects

The next elections to the European Parliament will be held 23–26 May 2019. Following the withdrawal of the United Kingdom from the EU on the current shedule, the number of Members of the European…

europeelects.eu

Strana Brexitu nejenže vyrostla na vrchol v průzkumech v Británii, ale také si urvala ohromující vedení před Liberálními demokraty na druhém místě, což znamená, že strana pana Farage si teď v průzkumech vede lépe i než tradiční velké britské strany vedoucí volby už stovky let Konzervativci a Labouristi dohromady.

Na druhém místě v celé Evropě s projekcí 25 hlasů v europarlamentu je strana Liga vedená italským populistickým ministrem vnitra Matteem Salvinim, který vyvíjí úsilí ke sjednocení euroskeptických, konzervativních a populistických hnutí, přičemž nedávno vedl ohromnou demonstraci v Miláně, kde bylo přítomno i několik prominentních populistických vůdců z dalších zemí.

Salvini také odmítl spolupráci s německou Křesťanskodemokratickou unií (CDU), která se nejspíš umístí na třetím místě, když říká, že je to právě kancléřka Angela Merkel spolu s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem jsou ti, kdo „zruinovali“ Evropu.

Konzervativní strana Zákona a spravedlnosti (PiS), která vládne v Polsku, podle očekávání v Evropském parlamentu získá 22 křesel, a o té je dobře známo, že je to silný spojenec konzervativního maďarského ministerského předsedy Viktora Orbána. Pan Salvini se letos s vedením PiS sešel a obě strany se dohodly na určité míře spolupráce.

Další, kdo nejspíš způsobí v těchto volbách ohromné rozčilení, je francouzská populistická Národní obroda, a ta se v současnosti těší na vítězství nad stranou úřadujícího francouzského prezidenta Emmanuela Macrona.

Vůdkyně Národní obrody a bývalá prezidentská kandidátka Marine Le Pen tyto eurovolby označila za referendum o prezidentství Macrona a tento měsíc řekla, že když prezidentova Republika na pochodu tento měsíc volby prohraje, tak musí prezident přeci rezignovat.

„Takže z těchto eurovoleb se stalo referendum o Emmanuelu Macronovi a proti němu. A já to beru, ale za těchto podmínek, to musí on udělat stejně, jako svého času generál De Gaulle: když tyhle volby prohraje, tak přeci bude muset jít od vesla,“ řekla.

ALBERTO PIZZOLI/AFP/Leon Neal/Getty

CHRIS TOMLINSON

22 May 2019

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/05/22/prediction-4-5-largest-parties-eu-election-nationalist-populist/

 

0 0 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments