35% všech pozic ve veřejné správě v Berlíně by měli dostat migranti a lidé s ‚cizími kořeny‘

Migrace, MULTIKULTURALISMUS, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY

Tato kvóta by vyžadovala, aby 35% pozic ve veřejné správy zastávali ti s ‚cizími kořeny‘ a migranti a předpokládá se, že to bude korespondovat s jejich podílem v populaci

Požadavek na zavedení kvót pro migranty ve veřejných službách v berlínském senátu vyvolal spor, kdy Sociálně demokratická strana (SPD) a její vládnoucí starosta Michael Müller tento návrh senátorky pro integraci Elke Breitenbach ze Strany levice (Die Linke) označil za „ohromnou špinavost,“ hlásí Tagesspiegel.

Breitenbach si tím novým návrhem zjevně pokouší dělat jméno ohromnými požadavky, hlásí Junge Freiheit.

Podle Breitenbach by Berlín v budoucnu měl mít kvóty na lidi s cizími kořeny ve veřejné správě zrovna tak jako ve státních společnostech, nadacích, ve veřejné prokuratuře a v soudnictví. Ta kvóta by měla korespondovat se současným podílem 35 procent migrantů v obyvatelstvu. Breitenbach říká, že takový předpis by měl být součástí nové verze Zákona o účasti a integraci.

„Tvrdíme, že všichni lidé v tomto městě by měli mít stejné příležitosti. Nepřijímáme strukturální diskriminaci,“ ospravedlnila tuto iniciativu uvedená levicová politička s dodatkem, že diverzita Berlína se musí odrážet i v administrativě.

„V rámci kvót jsou zapotřebí pevná pravidla a jasné financování tak, aby bylo v administrativě zaměstnáno více lidí s migrační historií,“ řekla.

Odpovídající zákon by se měl schválit před podzimními zemskými volbami, čímž by se z Berlína stala první spolková země s takovým předpisem.

Krátce poté, co Breitenbach prezentovala svůj návrh, tak politický mluvčí pro domácí politiku SPD Frank Zimmermann tuto integrační senátorku kritizoval. Podle Zimmermanna je „poněkud odvážné“ oznámit, že koalice plánuje 35procentní kvóty na migranty, když SPD s žádným takovým rozhodnutím nesouhlasí.

Podle Tagesspiegel SPD také prohlásila, že aktualizace Zákona o účasti a integraci je ještě „vzdálenější“ a že bylo dohodnuto, že konečná verze nebude obsahovat kvóty, nýbrž jen „cíle“.

Na druhou stranu Zelení (Die Grünen) tento levicový nápad vychvalují, kdy jejich vrcholná kandidátka pro zemské volby Bettina Jarasch takový přístup při interview s uchazeči o práci nazývá správný.

„Každý, kdo by odmítal měkké cíle jako ty obsažené v tomto konceptu, by měl modernizovat svoje představy o společnosti, protože je má zastaralé,“ řekla.

Plánované kvóty však kritizují AfD, CDU a FDP, když je nazývají protiústavní. Expert na pracovní právo a ústavní právník Arnd Dringer zdůrazňuje, že podle Paragrafu 33, odstavce 2 Německé ústavy by takové kvóty byly „hrubě protiústavní.“ Paragraf zní jasně, že „na základě způsobilosti, schopnosti a profesionálního výkonu má přístup k veřejným funkcím každý Němec.“

January 19, 2021

editor:REMIX NEWS

author:JOHN CODY

Zdroj: https://rmx.news/article/article/germany-35-of-all-government-positions-in-berlin-should-go-to-migrants-and-those-with-foreign-roots

4 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
wenkovan
1 měsíc před

35%? Není to málo, Antone Pavloviči? Co takhle 105%?