3 ze 4 muslimských migrantů v Dánsku chtějí zákaz kritiky islámu

Migrace, MULTIKULTURALISMUS

Zpráva o svobodě slova, kterou nedávno publikovalo dánské ministerstvo spravedlnosti, odhaluje, že téměř osm z deseti muslimů, kteří v zemi žijí, chtějí, aby veškerá kritika islámu byla ze zákona zakázána.

Zpráva nazvaná ‚Svoboda slova v Dánsku‘ vyšla minulý měsíc. Ta zkoumala postoje ke svobodě slova zastávané dánskými občany. Mezi zjištění této studie patřilo to, že 76 % migrantů pocházejících z muslimských zemí, nebo jejichž rodiče pochází z muslimských zemí, chce skoncovat s veškerou kritikou tohoto náboženství, jak o tom referuje Samhällsnytt.

Studie však zjistila, že v té samé skupině jen 59 % by rádo, aby bylo ze zákona zakázáno zavádění zákona šaría v Dánsku.

Z celkové populace Dánska, včetně migrantů z muslimských zemí, studie zjistila, že jen 18% by rádo, aby byla kritika islámu zakázána.

Tyto alarmující výsledky jsou podobné těm, které získal holandský výzkumník Ruud Koopmans, který studoval muslimské migranty v Evropě už přes 20 let. Podle letos vydané zprávy předvedl výzkum od Koopmans, že dvě třetiny muslimských migrantů žijících v Evropě jsou toho názoru, že zákon šaría je daleko důležitější než práva těch zemí, ve kterých žijí. Dospívá tudíž k názoru, že muslimy integrovat do Západních společností není možné.

Nedávné incidenty nenaznačují, že by vztahy mezi muslimy a rodilými Dány v Dánsku čekala šťastná budoucnost. Minulý měsíc byl nafilmován migrant vysvětlující dánskému politikovi Ramusi Paludanovi, že Dánové jsou „zvířata“, která muslimové nakonec „vyhubí“, jak už o tom Voice of Europe referoval. A ve čtvrtek dánská policie v Kodani zatkla muže, který je podezřelý z plánování džihádistických teroristických útoků v zemi.

By Michael Lord 2 May 2020

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2020/05/denmark-3-out-of-4-muslim-migrants-want-to-ban-criticism-of-islam/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments