2 500 Ukrajinců provokovalo US ambasádu v Kyjevě (video) – zpráva potlačena

Nezařazené

Původně ta událost unikla i nám, jelikož o ní bylo tak málo zpráv, ale pak se nám podařilo najít zatím dvě použitelné reportáže:

Asi dva a půl tisíce Ukrajinců 1. dubna obklopilo US ambasádu v Kyjevě. Lidé, kteří nesouhlasí s jmenováním cizinců do ukrajinské vlády stejně jako s intervencemi Američanů a Evropanů do veřejné správy této země, nesli transparenty s nápisy: „Nejsme dobytek!“ A také vydávali zvuky imitující zvířata.

https://www.youtube.com/watch?v=YURRAafIloo&feature=player_embedded

Kromě toho, že protestující hýkali a bučeli, tak také spásali kapustu, kterou mezi ně organizátoři protestu distribuovali. Rovněž si nesli dvoumetrové mrkve se symboly Evropské unie. Tito disidentští obyvatelé Kyjeva na konci této demonstrace ještě US ambasádu poházeli hnojem.

Je zajímavé, že video z tohoto protestu bylo ze všech ukrajinských stránek odstraněno a uživatelé byli zablokováni. Místní žurnalisté se této události sotva dotkli.

‚Nejsme dobytek.‘

Podpořme Reformy.cz zakoupením užitkových předmětů včetně oděvních doplňků s tématickou výzdobou, publikací, vlasteneckých samolepek na poznávací značky aj. na eshop.reformy.cz

1. dubna byla před US ambasádou provokace s více než dvěma tisíci lidmi z Ukrajiny pod sloganem: „Nejsme dobytek!“

Nápisy, „Nejsme dobytek!“ byly na transparentech napsány ve čtyřech jazycích: rusky, ukrajinsky, anglicky a polsky. Lidé rovněž rozbalili ohromný slogan s citátem jednoho známého ukrajinského spisovatele Panase Mirneho: „Copak volové bučí, když je žlab plný?“

Lidé po 2 hodiny, od 12 h poledne do 2 h odpoledne bučeli a bečeli na protest proti transformaci Ukrajinců na zvířata pomocí nárůstu cen a poplatků, snižování platů a životní úrovně spolu se zákazy svobody slova a názoru. Bučení je tou jedinou věcí, kterou ještě lidé mohou dělat, aniž by byli současnou vládou zatčeni. Ale i přes tato bezpečnostní opatření se mnoha lidem dostalo fyzických hrozeb od strážců US ambasády, tj. od pravicových radikálů a od důstojníků USC.

Zástupce ambasády vyšel k provokujícím lidem a zeptal se jich, co chtějí. Odpovědí mu bylo bučení a zdvižené transparenty.

Na konci protestu začalo pár aktivistů na průčelí ambasády vrhat tím, čeho mají zvířata spousty – tj. exkrementy. Několik důstojníků USC na ně vyrazilo a hrozili zatčením a odvedením do blízkých policejních antonů.

Podpořme Reformy.cz zakoupením užitkových předmětů včetně oděvních doplňků s tématickou výzdobou, publikací, vlasteneckých samolepek na poznávací značky aj. na eshop.reformy.cz

Ukrajinská masová média vedená ministerstvem propagandy Ukrajiny takovéto akce ignorují a informace o tomto protestu byla zablokovaná. I blogeři, kteří tuto informaci zkusili vystavit, byli okamžitě zablokováni (např. Maxim Ravreba a Anatolij Šarij – který je připraven na toto téma poskytnout interview, kde Anatolij byl šokován, když už 2 minuty poté, co byl tento materiál umístěn na YouTube, byl účet zablokován).

Naprostá blokáda, jak silová, tak informační byla zjevná. Je jasné, že americká ambasáda v Kyjevě je střežená daleko lépe než jiné vládní budovy, protože US ambasáda je na Ukrajině hlavní mocenskou institucí.

Pro Reformy.cz přeložil Miroslav Pavlíček

Zdroj: globalresearch.ca

Čtěte také:

Sdílejte přátelům

16
Komentujte

0 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na