100 korporátních ředitelů kuje pikle, aby potrestali státy schvalující omezující volební zákony

NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, POLITIKA, Světová

100 vrcholných ředitelů a vůdců businessu se dohodlo, že se semknou, aby bojovali proti ‚omezujícím‘ volebním zákonům vymyšleným k posílení poctivosti voleb, jako voličské průkazy, kdy tito ředitelé po víkendovém Zoomsummitu hrozili, že stáhnout příspěvky na kampaně a potrestají takové státy stažením investic do továren, stadionů a dalších projektů a schválených podniků.

Podle Axios k těm vyzyvatelům patří „dlouhý seznam lumenů businessu včetně Jamese Murdocha, Kena Chenaulta, Kena Fraziera, spoluzakladatele LinkedIn Reida Hoffmana, generálního ředitele Chip Bergh Leviho Strausse, vlastníka Atlanta Falcons Arthura Blanka a ředitelů Delta, United a American Airlines,“ kteří se přidali k březnové iniciativě 72 černých ředitelů odporujících volebnímu zákonu Georgie, který považují za útlak voleb (ač nikdo zatím neformuloval, jak k němu dochází).

Bývalý generální ředitel American Express Kenneth Chenault a generální ředitel Merck & Co. Kenneth Frazier během této výzvy uvedené vůdce požádali, aby „kolektivně vyzvali k většímu volebnímu přístupu,“ uvádí Wall Street Journal.

Dva z nejprominentnější černošských vůdců businessu v USA Chenault a Frazier také údajně podniky nabádali, aby od problému voličských práv necouvali a požadovali, aby tito ředitelé podepsali prohlášení „odporující tomu, co oni vnímají jako diskriminující volební legislativu.“ – Business Insider

„Ředitelé, kteří se účastnili veřejného hlasování, poukazovali, že přehodnotí příspěvky kandidátům podporujícím zákony, které omezují volební práva a mnozí přehodnotí investice do států, které budou podle takových návrhů zákonů jednat,“ praví se v prohlášení z tohoto summitu.

Podle Journal tuto iniciativu podpořil i ředitel AMC Adam Aron, jednatel Estée Lauder Cos. Lynn Forester de Rothschild a ředitelka CyberCore Technologies Tina Kuhn, pozváni byli i vůdci Twitteru a CBS News.

Výzva z tohoto víkendu vychází iniciativy 72 černých ředitelů z března vedené Chenaultem a Frazerem, přičemž i ta částečně vychází ze lži mainstreamových médií proti volebnímu zákonu Georgie (SB 202) tvrdící, že volební hodiny budou zkráceny, ač ve skutečnosti budou prodlouženy.

Výzva Zoom – který se skládá z 90 ředitelů a 30 dalších expertů a pomocníků – přichází 10 dnů poté, co šéf Baseballové ligy předvedl svou pokrokovost přestěhování Utkání všech hvězd z Atlanty (v Georgii provinilé ochranou poctivosti voleb) do jednoho z nejbělejších měst v Americe.

Krátce korporátní Amerika vznáší těžké ekonomické hrozby vůči státům, které schvalují zákony určené ke zlepšení poctivosti voleb.

Mezitím se republikánští vůdci včetně guvernéra Georgie Briana Kempa a vůdce senátní menšiny Mitche McConnella proti těmto pokrokovým ředitelům postavili a obvinili je, že se přidali k hnutí za „zrušení kultury.“ McConnell rovněž tyto ředitele varoval, aby se z nich nestali „nástroje krajně levicových davů.“

BY TYLER DURDEN

MONDAY, APR 12, 2021 – 09:25 AM

Náhledový obrázek: Kenneth Chenault vlevo, tj. bývalý ředitel American Express, a Kenneth Frazier, ředitel Merck

Zdroj: https://www.zerohedge.com/political/100-top-ceos-plot-punish-states-which-pass-restrictive-voting-laws

5 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments