„Za Hitlera mohou i ti, kteří mlčeli.“ No, Merkelová, to za EU taky

Nezařazené

„Není to možné říct jinak, než že vzestup nacismu byl umožněn tím, že se na něm podílely elity a části německé společnosti, ale především tím, že velká většina Němců tento vzestup přinejmenším trpěla. Pronásledování a zbavování práv, které nakonec vyústily v druhou světovou válku a civilizační zločin jménem šoa, byly umožněny jen tím, že se velká většina dívala jinam a mlčela,“ řekla Merkelová k výročí nástupu Adolfa Hitlera k moci.

Němci přehlíželi zdánlivé maličkosti a odmítali je zasadit do časového kontextu, aby se nakonec ze série maličkostí při vědomém přehlédnutí nakonec stala již nezvladatelná síla, jejímž jediným cílem bylo ovládnout ostatní a svázat je řádem. Dovolím si slova kancléřky Merkelové volně parafrázovat a zasadit do toho, co se děje teď. „Není to možné říct jinak, než že vzestup novodobé totality byl umožněn tím, že se na něm podílely elity a části evropské společnosti, ale především tím, že velká většina Evropanů tento vzestup přinejmenším trpěla. Pronásledování nesouhlasících, jejich mediální lynč a zbavování práv občanů ve prospěch států a jejich prostřednictvím následně ve prospěch Bruselu, které nakonec vyústily v masové občanské nepokoje, které novodobá historie neznala, byly umožněny jen tím, že se velká většina dívala jinam a mlčela.“ Tak nějak vidím budoucí komentáře, hodnotící současné období.

Když lidé přehlížejí zdánlivé maličkosti, s alibistickým „tohle se mě přece netýká“, když se otáčí jinam a mlčí, vždy se nakonec najde někdo, kdo toho zneužije. Je jedno, zda je to Adolf Hitler či Josif Vissarionovič Stalin, nebo Manuel Barroso s Hermanem Van Rompuyem a Martinem Schulzem. Cíl je jediný a je jedno, zda je k tomu použito tanků, jako v případě Třetí říše, dotací z ničím nekrytých peněz a odevzdáváním národních suverenit, jako v případě budování Čtvrté říše v podobě EU, nebo dokonce Nového světového řádu. Cílem je vždy ovládat ostatní a svázat je řádem. Proto nevidím žádný rozdíl mezi výše jmenovanými, jen prostředky jsou poplatné době.

„Za Hitlera mohou i ti, kteří mlčeli.“ No, zdaleka nejenom za Hitlera, Merkelová. Zdaleka ne jenom za něj.

AKTUÁLNĚ NABÍZÍM TAKÉ ČLÁNEK:
Jak zabít Miroslava Kalouska

.

František Matějka vyšlo na:

„Za Hitlera mohou i ti, kteří mlčeli.“ No, Merkelová, to za EU taky

0 0 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
13 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments