‚Šaría policie‘ hlídkující v ulicích v Německu

Nezařazené

Obyvatelé německého města Wuppertal začali projevovat obavy poté, co skupina mladých radikálních islamistů začala pozdě v noci obsazovat ulice ve snaze odradit poživačníky od ukájení se rozkošemi popíjení a hazardu.

Tahle samozvaná „Šaría policie“ hlídkovala v oblasti kolem hlavního nádraží tohoto města a vyhlásila tuto populární oblast nočního života za „Zónu pod kontrolou šaría“ hlásí Deutche Welle s tím, že svědkové je viděli rozdávat letáky naléhající na lidi, aby nepili alkohol, nenavštěvovali koncerty, nehráli hazard, nedívali se na pornografii ani nenavštěvovali prostitutky.

Podpořme Reformy.cz zakoupením užitkových předmětů včetně oděvních doplňků s tématickou výzdobou, publikací, vlasteneckých samolepek na poznávací značky aj. na eshop.reformy.cz

O těchto mužích panuje domněnka, že patří k salafistické sektě islámu, která má úzké vazby na puritánskou wahhábitskou víru praktikovanou v Saúdské Arábii. Procházeli se kolem oblečeni do oranžových dobře viditelných vest se slovy „Šaría policie“ napsanými na zádech v angličtině.

Skutečná policie tohoto města uvedla, že ve středu v noci zadržela 11 mužů ve věku 19 až 33 let a možná proti nim vznese obvinění z ilegálního shromažďování. Po četných stížnostech obyvatel na ně však ještě teď zřizuje horkou linku, která lidem umožní, aby na ní hlásili své obavy ohledně této skupiny.

Šéfová místní policie Birgitta Rademacher řekla, že provokace a zastrašování se „nebude tolerovat,“ s dodatkem, že pouze činitelé jmenovaní státem mají v Německu právo fungovat jako policie.

Starosta města Peter Jung tento postoj policie podpořil: „Záměrem těchto lidí je provokovat a zastrašovat a vnucovat svou ideologii jiným,“ řekl.

„Tohle je otevřené a tolerantní město, které je hrdé na skutečnost, že v něm společně v míru žijí lidé různých náboženství a vyznání.“

Tato skupina původně na Youtube vystavila video, kde se hrdě svými aktivitami chlubí. Jejich účet byl ale teď suspendován, i když další jej znovu vystavili:

http://www.youtube.com/watch?v=Zj15Mry2jtg&feature=player_embedded

Pro Reformy.cz přeložil Miroslav Pavlíček

Zdroj: breitbart.com

Čtěte také:

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
11 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments