Unikátní studium Hospodářské politiky!

Nezařazené

Advokát Tomáš Sokol, generál  Jiří Šedivý, bývalý ředitel Člověka v tísni Tomáš Pojar,  to jsou známé tváře vyučujících vysoké školy CEVRO Institut a jejích původních oborů zaměřených na veřejné právo, bezpečnostní studia a politologii. Nyní škola rozšiřuje své zaměření na HOSPODÁŘSKOU POLITIKU. Rok již škola nabízí bakalářské studium prezenční a nyní poprvé nabízí i studium v kombinované formě.

Garantem oboru je profesor Josef Šíma, který patří mezi přední české ekonomy zastávající protržní přístupy k hospodářské politice. Díky němu máme  v češtině dostupná např. díla velkých liberálních myslitelů Ludwiga von Misese, Miltona Friedmana nebo Murrayho Rothbarda. Proto i jím vytvořený obor nabízí jinou kvalitu, než co lze běžně studovat na českých vysokých školách – akcent na trhy, svobodu, soukromé vlastnictví.

CEVRO Institut je školou zaměřenou na studenta, kde je možné studovat v malých skupinách do 15 studentů a být v úzkém kontaktu se studenty i elitními pedagogy, akademiky i lidmi z praxe. Jsou to typicky opravdové špičky svých disciplín. A další špičkoví odborníci tuzemští i zahraniční na školu pravidelně jezdí přednášet. Studenti tak mají vynikající příležitost dostat se do blízkého kontaktu s neobyčejně zajímavými a světově proslulými lidmi. Tuto kvalitu studijního prostředí nelze udržet na velkých školách, proto CEVRO Institut programově školou malou.

Personalisté, budoucí zaměstnavatelé už dnes chápou, že existuje rozdíl mezi kvalitním a nekvalitním vzděláním a že hranici netvoří skutečnost, zda je škola soukromá nebo veřejná; že je třeba se dívat, ze které fakulty má člověk diplom (dnes vidíme, jak některé dříve kvalitní fakulty rychle upadají a ztrácejí akreditace, jiné školy kvalitativně rostou a otevírají nové zajímavé obory).  Soukromé vysoké školství je sice mladé, ale právě to mu nabízí šanci dělat věci jinak a atraktivněji.

CEVRO Institut nabízí široký záběr studia – multidisciplináronost s akcentem na příbuzné disciplíny. Student hospodářské politiky se tak seznámí se základy práva, politické filosofie, historie i politické teorie. Samozřejmě získá znalosti ekonomie, peněz a bankovnictví, absolvuje blok předmětů o podnikové ekonomice, účetnictví, managementu a pak následují předměty o daních a finančním právu – se získanými znalostmi pak má několik možností, jak pokračovat: buď dále studovat ekonomii nebo pracovat např. pro banku či investiční firmu nebo založit firmu a podnikat. Bude rozumět ekonomickým souvislostem, bude mít praktické dovednosti užitečné pro podnikání (stáže jsou součástí studia) a bude rozumět daním a finančně-právním aspektům podnikání.

Studenti zároveň vyjíždějí na partnerské univerzity v zahraničí. Populární partnerskou školou je např. Buckingham University, která je ve Velké Británii dlouhodobě první v žebříčku studentské spokojenosti a zároveň školou, která je též věhlasná svým akcentem na svobodu a trhy. Je možné odjet studovat do Číny, USA nebo Argentiny.

CEVRO Institut nabízí studentům zapojení do vědeckých týmů, jež se tvoří v rámci výzkumných center školy.  Zapojit je možné se do činnosti Centra středoevropských studií, což je společné pracoviště s Masarykovým ústavem Akademie věd, Centra transatlantických vztahů, Centra bezpečnostních studií  atd.). Škola je v tomto ohledu velmi flexibilní a zapojuje studenty do aktivit vědeckých i doi konzultantské činnosti. V rámci různých projektů na školu přijíždějí zajímaví lidé z celého světa… S přednáškami o hospodářské politice na půdě školy v minulosti vystoupili např. Michael Munger (Duke University), Bjørn Lomborg (významný světový myslitel, časopisem TIME zařazen mezi 100 nejvlivnějších lidí světa), Lars S. Christensen (zakladatel a CEO dánské SAXO Bank), Mojmír Hampl (viceguvernér ČNB) a další…

 

Na půdě vysoké školy CEVRO Institut se nově též setkávají aktivity nejvýznamnější českých think-tanků rozvíjejících liberálně-konzervativní myšlenkové dědictví : Občanského institutu, Liberálního institutu a CEVRA-liberálně-konzervativní akademie. Připravují se společné aktivity s politicky aktivním členy české konzervativně-liberální pravice, ale též např. s předsedou Svobodných Petrem Machem. Partnerem programu je americká nadace Foundation for Economic Education.

Více na

http://www.cevroinstitut.cz/cz/sekce/studijni+programy+a+obory/hospodarska+politik/

 

Kontakt na garanta oboru:

josef.sima@vsci.cz

Sdílejte přátelům

121
Komentujte

0 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na