Trump se obrací proti Boltonovi a obviňuje jej z pokusů o zahájení války ve Venezuele

Trump se obrací proti Boltonovi a obviňuje jej z pokusů o zahájení války ve Venezuele

Obrátil se nakonec prezident Trump proti Johnu Boltonovi? Začíná to vypadat, že je to opravdu tak. Krátce předtím, než prezident Trump poslal tweet

Odpočítávání k pokusu o „celo-spektrální dominanci“ Ameriky nad světem
Itálie musí s krajní naléhavostí zase otevřít přístavy a migranti se musí rozdělit po celé Evropě, usnesla se Evropská komise
„Zvítězí-li levice, stane se z Evropy islamistický kalifát,“ zjišťuje aliance Salviniho s Orbánem

Obrátil se nakonec prezident Trump proti Johnu Boltonovi? Začíná to vypadat, že je to opravdu tak.

Krátce předtím, než prezident Trump poslal tweety o schůzce s Marcem Rubiem a Rickem Scottem, kde se diskutovaly ty „strašlivé Madurovy činy“, vydal Washington Post povídačku anonymního zdroje, který tvrdí, že Trump je ze situace ve Venezuele čím dál naštvanější a obviňuje pomocníky jako Bolton z toho, že ho navedli ohledně šancí na úspěch vůdce tamní opozice Juana Guaida k nesmyslným očekáváním.

Podle WaPo popsal Trump Madura jako „trochu moc tvrdé sousto“, aby to šlo skousnout, a pomocníky obviňoval, že ho naváděli k nesmyslům, když mu napovídali, že ten strhující vůdce tamních socialistů půjde svrhnout něčím takovým, jako byly demonstrace z minulého týdne. Trump v posledních dnech vyjádřil obavy, že Bolton se ho vlastně pokouší „zavléct do války.“ A my si docela dovedeme představit, že něco jako ty nedávno uniklé plány na Amerikou podporovaný puč vypracované SOUTHCOM (velitelstvím jižních sil) zrovna s uklidněním těchto obav nepomohly.

A pamatujte, že Bolton byl vždy klíčovou postavou při eskalaci všech napětí s Íránem do situace, která začíná vypadat jako bychom stáli na pokraji ozbrojeného konfliktu.

Ač zdroje WaPo stojí na svém, že Bolton má svůj job jistý – tedy přinejmenším prozatím – skutečností je, že Trump už Boltona nachytal při jeho fíglech prosazujících neoconství, takže to teď vypadá, že už mu navíc došlo, že Boltonovy vize jsou v rozporu s Trumpovou platformou „Amerika v první řadě“, v důsledku čehož to pro Boltonovy další perspektivu to nevypadá moc dobře.

Tento týden už viceprezident Mike Pence odhalil, že Bílý dům zruší sankce na generála, který se obrátil proti Madurovi a nabídne stejnou amnestii všem vojenským činitelů, kteří se k němu přidají.

Oficiálně se politika této administrativy zatím vůbec nezměnila. Ta zpráva však přinejmenším ukazuje, že Trump vůbec nemá chuť do toho, co vypadá jako pomalý pochod směrem k další americké vojenské intervenci – a že by mohl přijmout kroky, kterými zabrání, aby k něčemu takovému došlo.

by Tyler Durden

Thu, 05/09/2019 – 10:16

Zdroj: https://www.zerohedge.com/news/2019-05-09/trump-turns-bolton-accuses-him-trying-start-war-venezuela-wapo

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0