Syřané slaví Vánoce a radují se při nich z odchodu amerických vojsk

December 24, 2018 Niamh Harris Sýrie, jejíž území bylo letos do velké míry osvobozeno od ISIS, oslavuje Vánoce a doufá, že její boj se chýlí ke kon

Významný vůdce strany Merkelové předpovídá, že do roku 2030 bude mít Německo díky Křesťanským demokratům konečně muslimského kancléře
Studie tvrdí, že muslimové narození na Západě se radikalizují častěji
Italští biskupové pokračují ve válce proti populistické imigrační politice

December 24, 2018 Niamh Harris

Sýrie, jejíž území bylo letos do velké míry osvobozeno od ISIS, oslavuje Vánoce a doufá, že její boj se chýlí ke konci, jelikož militanti ztrácí kontrolu a zahraniční síly konečně už odchází.

V pradávném městě Aleppo se do ulic vyhrnuly stovky Syřanů, aby tu radostně slavily a nejvyšší ze všech vánočních stromků pak postavili v hlavním městě Damašku.

RT hlásí:

Vánoce jsou v syrském městě Aleppo opravdu obzvlášť důležitý svátek – a není to jen proto, že toto město před válkou mělo v této převážně muslimské zemi největší křesťanskou menšinu.

Bitva o toto město, která zuřila čtyři a půl roku, skončila jen dva dny před Vánocemi roku 2016, a tak se teď vánoce slaví zároveň jako oslava osvobození.

Toto město, které bývalo v Sýrii největší, zažilo roky intenzivního městského válčení, při němž bylo rozděleno napůl mezi vládní síly a konglomerát zde nasazených militantních skupin. Jelikož se syrským vládním silám a jejich spojencům podařilo rozhodné vítězství, tak teď v tomto městě mohou křesťané Vánoce už zase otevřeně slavit v relativním bezpečí.

 

Dva roky po vítězství nabraly ty oslavy plně na síle, kdy začínají připomínat barvité předválečné festivalové slavnosti. Záznam této scény ukazuje hlavní vánoční strom v tomto městě na náměstí Al Aziziyah, zpívající děti v kostýmech Santy a ohňostroje osvětlující noční oblohu místo někdejších světelných střel.

Christmas in #Aleppo #Siria #Syria pic.twitter.com/mPU8AGkuib

— Gabriel Garroum Pla (@GabrielGarroum) December 24, 2018

Obyvatelé Aleppa doufají, že celá Sýrie povstane z popela stejně, jako se to podařilo tomuto městu.

„Aleppo je stále živé. Přestáli jsme to i přes tu válku a obležení. Teď vidíme, jak se sedláci a občané vracejí na své statky a do svých vesnic zničených terorisme, a to je dobrou předzvěstí budoucnosti,“ řekl RT Ruptly jeden místní obyvatel.

„Doufáme, že budeme moci Sýrii obnovit takovou, jaká bývala. Toto je díky vytrvalým, trpělivým a vítězným lidem z Aleppa. A my doufáme, že celá Sýrie bude jako Aleppo a že se toho terorismu můžeme zbavit. Doufáme, že už brzy přijde vítězství. Šťastné Vánoce.“

بالفيديو والصور ـ أجواء #عيد_الميلاد في مدينة #حلب https://t.co/zGjcZZmCKq#ميلاد_مجيد#Aleppo#Christmas #ChristmasEve pic.twitter.com/Z00IAJd3cs

— nbnlebanon (@nbntweets) December 24, 2018

Zdroj: https://newspunch.com/syrians-celebrate-christmas-as-us-troops-leave/

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0