Povinné testy na depresi – depresivní myšlenka

Nezařazené

(paxabay.com)

 

Úřad United States Preventive Services Task Force nedávno doporučil povinné testování na depresi u všech Američanů. Úřad chce přimět zdravotní pojišťovny, aby tyto testy platily. Základní ekonomické údaje, stejně jako pohroma Obamacare, by měly tomuto úřadu ukázat, že vládní zdravotnická nařízení Američanům škodí.

Vládní nařízení ohledně zdravotního pojištění zvyšují jeho cenu. Lidé budou na toto zvýšení reagovat buď tím, že od pojištění upustí, nebo sníží spotřebu u jiného zboží a služeb. Na zavedení nových nařízení ve zdravotním pojištění tak doplatí spotřebitelé, z nichž mnozí již doplácí na drahá nařízení Obamacare, nuceni se odchýlit od preferovaných konzumních zvyklostí.

Povinné psychologické testování nezvýší pouze náklady na pojištění. Aby si vláda zajistila, že testování je řádně implementováno, bude potřebovat vytvořit databázi obsahující výsledky testů. Proti-zbraňoví politici, chtějící znemožnit vlastnění automatické zbraně komukoli označenému za „duševně chorého,“ budou bezpochyby chtít tuto databázi využít jako nástroj, jak jedince zbavit práva Druhého ústavního dodatku.

Pokud se to preventivnímu úřadu podaří, mohou Američané přijít o svá práva Druhého dodatku, případně o práva další, jednoduše proto, že se testu účastnili v době úmrtí blízké osoby, rozvodu či prostě protože měli špatný den. Jak potvrdí kdokoli, kdo byl omylem umístěn na seznam teroristů, je velmi obtížné se z vládní databáze dostat pryč, a to i v případě zapsání čistě omylem. A tak kdokoli mylně označený za depresivního věnuje spoustu času či peněz tomu, co může být marnou snahou o domáhání se svých práv zpět.

Povinné testy ohrozí zdraví lidí tím, že se zvýší užívání psychotropních léků. Tyto léky mají často nebezpečné vedlejší účinky a jejich užívání je spojováno i se sebevraždami. Fakt, že skoro každý masový střelec byl na psychotropních lécích, je dalším pádným důvodem oponovat jakékoli politice vedoucí k většímu spoléhání na tyto látky.

Nařízení úřadu Preventive Services Task Force je založeno na bludu, že diagnostikování problémů s duševním zdravím je jako zjišťování rakoviny či diabetes. Sami odborníci na duševní zdraví přiznávají, že při diagnostikování duševního zdraví je velký podíl subjektivity.

Vezměme si, že do roku 1973 American Psychiatric Association považovala homosexualitu za psychickou poruchu. Dnes někteří odborníci na psychické zdraví soudí, že lidé věřící v limitovanou vládu, volno-tržní ekonomiku či tradiční hodnoty, trpí duševní poruchou. Pokud se povinné psychotesty stanou realitou, je pravděpodobné, že budou pak šířeji pokrývat i testování na jiné duševní nemoci. Může pak nakonec kdokoli s nepopulárním politickým přesvědčením či volbou životního stylu být označen jako „duševně nemocný.“

I pokud by povinné psychotesty byly zavedeny bez zvýšení výdajů či ohrožení svobody, stále by to byla špatná myšlenka. Vládní nařízení zdravotní péče podkopávají základní principy svobodné společnosti. Pokud je pro vládu legitimní nám říkat, jaký typ zdravotní péče se nám má dostat, pak je také pro vládu legitimní nám říkat, co máme jíst, kdy cvičit a jak vychovávat naše děti. Budeme-li parafrázovat C.S.Lewise, tyranie uvalená v náš prospěch je tou nejhorší, protože nemá limity. Všichni, kdo milují svobodu, musí proto oponovat povinným psychologickým testům či jakékoli další nařízené zdravotní péči.

Zdroj: http://ronpaulinstitute.org/archives/featured-articles/2016/february/07/mandatory-depression-screening-is-a-depressing-thought/

0 0 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
8 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments