Polekal se Schwarzenberg šibenice?

Nezařazené

Možná je mu už jedno, zda klimbá ve státních „službách“ nebo na oprátce. Ale jistě by nechtěl, aby nějaký budoucí soud zabavil jeho rodu za vlastizradu restituované majetky.

Takže hodil zpátečku. Úplně mě tím zaskočil. Podle tisku měl Schwarzenberg včera v Bruselu prohlásit: „Kdyby se Evropská unie dohodla na změně Lisabonské smlouvy o fungování EU, pak by v České republice muselo být referendum.“

Dojalo mě to hned ze dvou důvodů. Tím hlavním je, že Schwarzenberg de facto přiznal, že Lisabonská smlouva měla být podepsána až po jejím schválení referendem. Je nelogické, aby smlouva, která podle tehdejší propagandy nevyžadovala referendum, najednou ho vyžadovala ke změnám.

Tím druhým důvodem je, že se takto vyjádřil Schwarzenberg, hlavní kosmopolita, který až dosud vždy hájil cizí zájmy a dělal vše proti suverenitě České republiky. Naposled jeho ministerstvo vydalo sebenaplňující poplašnou zprávu, že na základě tlaku EU budeme muset zavřít jadernou elektrárnu Dukovany (jednu z nejprověřenějších a nejbezpečnějších v Evropě). Diplomat takovou zprávu nevypustí, pokud tím nechce takovou situaci přivolat. Obdobně se zachoval i jeho kumpán Kalousek, který nediplomaticky straší, jak to „bude hustý“.

Co se stalo, že najednou Schwarzenberg prozřel? Ona se totiž karta začíná obracet. I naivní eurofilové začínají chápat, zač je toho Merkozystán. Evropská unie v krizi předvádí, jak si představuje práva malých členů: Podvol se tomu, co Merkelová se Sarkozym dojednali, nebo si to vynutí věřitelské banky včele s ECB a Evropský soudní dvůr. Hrozí nedozírnými následky, pokud se integrace neprohloubí až za hranici protektorátu či gubernie.

Schwarzenberg dostal strach, že ho doženou vlastní činy. Pochopil, že jeho kamarádi Thaçi a Saakašvili mu nepomohou proti rostoucí zlobě podvedených českých občanů. Pro velké hráče byl stejně jen užitečným idiotem. Tak nechce zemřít jako idiot bez majetku.

Považuji si za čest, že i moje články přispívají k vyburcování občanů, jimž není lhostejná svébytnost České republiky. Konečně je vidět, že drobné úsilí nás všech, kteří si přejeme svobodnou Evropu suverénních států, má smysl.

Kolaboranti se začínají bát.

Dušan Streit vyšlo na blog.idnes.cz

Kam dál:

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
27 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments