Inženýr chtěl dostat do EU 40 tisíc žárovek. Zabaveno pro podezření z terorismu

Pokus obejít zákaz prodeje klasických žárovek v Evropské unii tvrdě narazil na hranicích Německa. Celníci zabavili na letišti v Kolíně nad Rýnem 40

Solární elektrárna upaluje ptáky za letu, 28 000 ročně
Klimaskeptik.cz jde do Senátu
Cancún: 100 miliard dolarů na boj s klimatem?

Pokus obejít zákaz prodeje klasických žárovek v Evropské unii tvrdě narazil na hranicích Německa.

Celníci zabavili na letišti v Kolíně nad Rýnem 40 tisíc žárovek, které si v Číně objednali podnikatel Siegfried Rotthäuser a jeho bratr. Úřady nyní budou zkoumat, zda žárovky označené jako zdroj tepla neobsahují výbušniny, což je ale formální trik, jak zastavit zakázané zboží.

Podnikatel Rotthäuser se totiž rozhodl vyzrát na nápad Bruselu zakázat klasické žárovky, který považuje za nesmyslný. Proto ty, které dovezl z Číny, označil oficiálně za malá topná tělesa. Nabízí je jako akční umění pod názvem „tepelné koule“. Prodal jich už několik tisíc, lidé mají o klasické žárovky obrovský zájem. (zdroj: aktualne.cz)

Podnikateli především vadí, jakým nedemokratických způsobem byla legislativa ohledně zákazu žárovek přijata a také obsah rtuti u zářivek u úsporných žárovek. V první vlně prodal 4000 ks. Část ze zisků hodlal věnovat na obnovu deštných pralesů.

COMMENTS

WORDPRESS: 13
DISQUS: 0