Papež František: Křesťané musí zavrhnout suverenitu a vyznávat globalismus

Papež František: Křesťané musí zavrhnout suverenitu a vyznávat globalismus

December 28, 2018 Sean Adl-Tabatabai Papež František ve svém tradičním vánočním projevu na křesťany naléhal, aby zavrhli suverenitu a vyznávali glo

Skutečný důvod za washingtonským zákazem Huawei: Amerika chce špehovat a Čína nechce kolaborovat
80 procent Francouzů podporuje návrh Žlutých vest na iniciovaná referenda
Tomáš Chrenek, desátý nejbohatší Čech, je euroskeptik a pravičák!

December 28, 2018 Sean Adl-Tabatabai

Papež František ve svém tradičním vánočním projevu na křesťany naléhal, aby zavrhli suverenitu a vyznávali globalismus, čímž ze světa udělají lepší místo.

Když řešil vzestup populismu a nárůst nepřátelství vůči ilegálním imigrantům mez západňáky, tak papež František varoval:

„Naše odlišnosti nejsou na škodu ani nepředstavují nebezpečí; jsou zdrojem obohacení. Stejně jako když umělec skládá mozaiku: tak je lepší mít k dispozici dlaždičky různých barev, než aby jich bylo jen málo,“ řekl papež velkému shromáždění posluchačů ve Vatikánu.

„Zkušenosti z rodin nás o tom poučují,“ řekl, „jako bratři a sestry se všichni lišíme jeden od druhého. Ne vždy spolu souhlasíme, ale je v tom nerozborné pouto, které nás sjednocuje, a láska našich rodičů nám pomáhá milovat jeden druhého.“

Voiceofeurope.com hlásí:

Papež kromě jiného také mluvil o materialismu a jeho vedlejších účincích:

„Nenasytná hrabivost se táhne celou lidskou historií včetně dneška, kdy paradoxně jen pár si užívá luxusu, zatímco příliš mnoho těch ostatních se musí obejít i bez každodenního chleba potřebného k přežití,“ řekl.

„Když jsme u koryta, tak chápeme, že jídlo k životu není materiální bohatství, nýbrž láska, žádné obžerství, nýbrž dobročinnost, žádná okázalost, nýbrž jednoduchost,“ dodal papež.

Zdroj: https://newspunch.com/pope-francis-reject-sovereignty-embrace-globalism/

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0