Miroslav Hylš: Plnící se vlhké sny extrémních etatistů

V Senátu je aktuálně projednáván návrh zákona omezující až zakazující sváteční prodej v obchodech. Jde o návrh Bublana (ČSSD), který jej obhajuje takto: „Volné...

Movember: Kníry útočí! Podpořte se skupinou Zeitung dobrou věc!
Marek Olšavský: Rudá záře…nad Ústeckým krajem
Co nás ve škole také „učili“

V Senátu je aktuálně projednáván návrh zákona omezující až zakazující sváteční prodej v obchodech. Jde o návrh Bublana (ČSSD), který jej obhajuje takto:

„Volné dny budou nejenom pro zaměstnance dotčených obchodů, ale i pro ostatní obyvatelstvo příležitostí pro intenzivnější rodinný život, pro společné výlety, kulturní akce, sport a jiné aktivity.“

Sociální inženýrství jak řemen! Nevím, proč by se měli nějací Bublani a stát jako takový starat o to, co kdo dělá se svým časem! Takoví by měli být hnáni svinským krokem a ne sedět v Senátu.

Jenže doba je již taková. Pokud zákon projde, mnozí, jako třeba Vodník (viz diskuse zde) a jemu podobní, a jistě jich není málo, se zaradují. Nenapadne je, anebo je jim jedno, že jde o zásah omezující svobodu. Nenapadne je, anebo je jim jedno, že obchody mají na svátky otevřeno proto, že v nich zákazníci chtějí kupovat – a že tedy poškodí obě strany. A už vůbec je nenapadne, že tento ryze socialistický zákon nejméně ze všech pomůže chudším, kteří často právě díky práci ve svátku, obecně lépe placené, znatelně přilepší svému rozpočtu.

Vyšlo na blogu Yamato-san, zveřejněno s laskavým svolením autora.
Originální článek naleznete zde:

Miroslav Hylš: Plnící se vlhké sny extrémních etatistů

COMMENTS

WORDPRESS: 3
DISQUS: 0