K čemu policii a soudy? Máme přece Kalouska a TOP09!

Nezařazené

„Bude-li ta vina prokázána, říkáte, znamená to tedy, až proběhne nějaký soudní proces s panem Šiškou?“ „To nemusí být jenom soudní proces, to může být situace, kdy bude prostě nad slunce jasné, že to udělal a pak pochopitelně se také čeká na soud a na výši trestu. To myslím, že odpovědný politik, jako pan ministr (pozn.: Drábek) tuhle situaci dokáže posoudit a předsednictvo TOP09 také, kdy lze říct, že byla vina jednoznačně prokázána“ odpověděl Kalousek včera na Radiožurnálu ke kauze zatčení a obvinění prvního náměstka Šišky a šéfa IT odboru ministerstva Hojera.

Na rozdíl od ministrů Drábka a Kalouska mě zatčení deset dní před volbami nepřekvapuje. Korupce si nevybírá své roční období a není tudíž divu, že je někdo zatčen i v předvolebním čase a klidně i na ministerstvu. Dokonce bych řekl, že je to naopak. Stačí se podívat do minulosti na hlasování o zákonech, které mají fatální dopad na občany České republiky, nebo na nesmyslné utrácení veřejných peněz za cokoli, jen aby je politici nemuseli vracet. Poslanci s oblibou přijímají zákony s dopady v řádech desítek i stovek miliard pár dní před koncem mandátu a vláda podepisuje kontrakty ostošest před svým koncem, protože nikdo z nich nemá jistotu, že tam po volbách ještě bude. Ani ministerstva, kraje, města, nebo obce nezůstávají v podobných praktikách pozadu, přičemž to doplňují uzavíráním smluv na cokoli jen proto, že se blíží konec roku a někdo by nevyčerpané peníze z rozpočtu a dotací musel vrátit a příští rok by mohl dostat méně. Není nad šetření v reálné v praxi. Více, než si myslíte. Co mě však na této kauze dostalo, byla právě ona citovaná odpověď Miroslava Kalouska.

Mohu se jen domnívat, že stejně jako v případě Davida Ratha má policie dostatek materiálu na to, aby na rozdíl od zprofanované hlášky politiků „padni komu padni“, kterou nikdo z nich nikdy nemyslel vážně, podle toho hesla jednala. Je to zjevné minimálně ze skutečnosti, že si v posledním roce nedělá servítky a jde po lidech jak z tábora opozičního, tak koaličního a vlády. Trestná činnost se na politickou příslušnost neohlíží. Právě kvůli takovému žádoucímu postupu policie mám v ní o něco větší důvěru v takových kauzách, než tomu bylo v předchozím období. Aby ale nějaký stranický sekretariát nahrazoval práci její i soudů, a aby ministr vlády vypustil větu „předsednictvo TOP09  také pozn.: dokáže posoudit), kdy lze říct, že byla vina jednoznačně prokázána,“ to už je moc.

Nejen uvedenou větou Miroslav Kalousek prokazuje stále intenzivněji naprostou neúctu k práci těch, kteří se, alespoň jak se zdá, v poslední době konečně více staví na stranu občanů, než aby plnili nepsané politické příkazy a doporučení ve stylu „tohle neřeš a budeš mít o frčku navíc, nebo to řeš a přijdeš o dvě“. Až Miroslav Kalousek zmizí jednou z české politické scény, padne u nás tolik alkoholu, že to levou zadní vynahradí i nedávnou prohibici.  


František Matějka vyšlo na:

K čemu policii a soudy? Máme přece Kalouska a TOP09!

Sdílejte přátelům

Komentujte

  Subscribe  
Upozornit na