Jak je to s tím Polskem?

Jak je to s tím Polskem?

Demonstrovali jedni, s vlajkami Polska a EU, prý proti nové vládě a prezidentovi. Demonstrovali ale i druzí. Na dnešek se chystala znovu demonstrac

Schopným vezmeme, neschopným dáme (sichtarova)
Jak USA a Evropská Unie manipulují veřejné mínění v Černé hoře
Je vážně koruna nejhorší měnou, nebo se někdo šeredně spletl? (sichtarova)
Demonstrovali jedni, s vlajkami Polska a EU, prý proti nové vládě a prezidentovi. Demonstrovali ale i druzí.
Na dnešek se chystala znovu demonstrace. Byl jsem v očekávání, která skupina více vynikne. Skupiny se ale možná trochu slily, nebo je slila média. Vlajka EU se tentokrát pálila, nějací ti odpůrci islamizace, ale stop, hláška o bombě demonstrace ukončila (a ČT tak ukončila svou 20- sekundovou  zprávu).
Jisté je jen to, že předseda Evropského parlamentu Martin Schulz kritizoval novou polskou konzervativní vládu, že obsazuje svými lidmi určité soudní pozice a ohrožuje tím demokratický princip ústavní bilance moci a její vzájemné kontroly. Proces nazval pučem, polská vláda od něho žádala omluvu…
Dle západních médii Polsko začíná být podobně nedemokratické jako Orbánovo Maďarsko.
V českých internetových médiích se lze dočíst, že Polsko se Maďarsku přiblížilo svým zamítavým přístupem k uprchlíkům nebo kvótám.
 Nigel Farage vícekrát zmiňoval, jak si Maďarsko neškrtlo se zamítnutím uprchlických kvót. Mluvil také o puči, nebo podobném způsobu ovládnutí moci, ve prospěch Evropské Unie v Itálii, Řecku a Portugalsku.
Doufejme, že to je jen asociace.
Ale který demonstrant si přinese z domu vlajku EU jako mávátko?
Doufejme, že spousta těch, co chtějí mít své selfie víc sexy.

COMMENTS

WORDPRESS: 6
DISQUS: 0