Itálie bojkotovala summit o migraci: ‚OSN nemá přeci žádné právo otevírat něčí hranice‘

Migrace, MULTIKULTURALISMUS

December 12, 2018 Baxter Dmitry

Itálie odešla z kontroverzního OSN Shromáždění o Globálním paktu o migraci, který je postaven tak, aby i ze samotné kritiky migrace byl trestný čin, a prohlásila k tomu, že Spojené národy nemají žádné právo vměšovat se do způsobů, jakými suverénní státy kontrolují své národní hranice.

Záměrem Globálního paktu o migraci, který byl uzavřen tento týden, je z migrace učinit „lidské právo“ a v podstatě celosvětově otevřít hranice. Jak už poukázal jeden europoslanec, bude-li tento dokument přijat, tak se i „kritika myšleny migrace“ stane trestným činem.

Avšak mnoho zemí včetně Spojených států se proti tomuto dokumentu staví. A Itálie pak zaujala k tomuto Migračnímu paktu přímo tvrdou linii, když se odmítla tohoto shromáždění OSN vůbec i zúčastnit, aby o tomto dokumentu diskutovala.

Podle italského ministerského předsedy Giuseppe Conteho je rozhodování o migraci věcí národních vlád a OSN nemá žádné právo vměšovat se do politiky suverénních států.

Řekl: „Itálie si vyhrazuje právo k tomuto dokumentu buď přistoupit, nebo nepřistoupit poté, co o tom rozhodne parlament.“

V prohlášení za italskou vládu řekl: „Tento migrační pak je dokumentem zabývajícím se záležitostmi a otázkami, které dělají našim občanům starosti.“

„Z tohoto důvodu si myslíme, že je záhodno debatou a konečným rozhodnutím, až budou rozhovory dokončeny, pověřit parlament.“

Oznámení pana Conteho přišla pár minut poté, co anti-imigrační ministr vnitra Matteo Salvini promluvil proti tomu, aby se na to shromáždění OSN vůbec jelo.

Pan Salvini řekl: „Italská vláda do Marakéše nepojede, nic nepodepíše, to je věc parlamentu.“

Matteo Salvini: Itálie se shromáždění OSN o migraci nezúčastní

The Express hlásí:

Tato intervence pravicové Ligy vyvolala pobouření u hlavní italské opoziční strany PD, která pana Salviniho obvinila, že utíká od rozhodnutí, které přeci bylo už přijato.

Pan Conte předtím promlouval ve prospěch tohoto paktu OSN a vypadal natěšený, že půjde ve stopách slibů svého předchůdce Paola Gentiloni, který to slíbil podepsat.

Šéf PD v dolní komoře italského parlamentu Graziano Delrio řekl: „Skutečný ministerský předseda je Salvini, který zrušil to, co ministerský předseda a ministr zahraničí až dosud o Globálním paktu o migraci říkali.“

„Ti řekli, že to Itálie v prosinci podepíše, teď ale Salvini obrátil vládní kurz a vrátil to rozhodnutí zpět parlamentu.“

Pan Delrio argumentoval, že tato kontroverze ještě prohloubí probíhající rozkol mezi Evropskou unií a Římem kvůli italskému rozpočtu s přehnanými výdaji, a ještě více sníží „věrohodnost“ Itálie ve světě.

Pan Conte odpověděl na útok PD tvrzením, že on pořád tento pakt podporuje.

Řekl: „Tento Globální pak je naprosto slučitelný s naší strategií a já už tento plán sdílel s našimi partnery v EU, já jsem svůj názor nezměnil.“

„Ale jelikož jde o politicky závažný pakt, tak považujeme za nezbytné, aby se o něm rozvinula parlamentní debata.“

Tento Globální pakt OSN o migraci byl předložen 19. září 2016 během summitu o migrantech a uprchlících.

Tento pakt je pokusem zajistit, že všichni signatáři v OSN pomohou a zaručí celosvětovou „bezpečnou a pravidelnou imigraci“.

Světoví vůdci se 10. a 11. prosince shromáždí v Marakéši, aby jej prodiskutovali a zajistili, že ho členové OSN budou do konce roku implementovat.

Zdroj: https://newspunch.com/italy-migration-un-open-borders/

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments