Islám a otevřené hranice rozdělí podle Orbána EU na ‚dvě civilizace‘

Islám a otevřené hranice rozdělí podle Orbána EU na ‚dvě civilizace‘

12 Jan 2019 Maďarský ministerský předseda Viktor Orbán řekl, že politiky „liberálních“ sil v Evropské unii tento blok rozdělí na čím dál více islam

Marine Le Pen má před Macronem do evropských voleb podle průzkumu ohromný náskok
Skutečné vzdělání místo titulů
EU nařizuje členským státům, aby skoncovaly s ‚rasisticky‘ nízkou úspěšností migrantů na pracovním trhu

12 Jan 2019

Maďarský ministerský předseda Viktor Orbán řekl, že politiky „liberálních“ sil v Evropské unii tento blok rozdělí na čím dál více islamizovaný západ a tradiční euro-křesťanský východ.

Ministerský předseda Orbán pronášející v Budapešti ve čtvrtek svůj první projev k médiím roku 2019 řekl, že cílem jeho země je zajistit, aby se síly proti masové migraci staly v květnových volbách do Europarlamentu „ve všech ústavních systémech EU většinovými“ a šlo tak bojovat proti „progresivním“ politikám otevřených hranic, které v současnosti řídí směřování tohoto bloku.

„V Evropě je teď liberální myšlení hlavním nepřítelem svobody. Dnešní liberálové jsou v Evropě nepřáteli svobody,“ vysvětloval pan Orbán.

„Místo, aby v Evropě byla jedna unifikovaná civilizace, tak v Evropě budou civilizace dvě. Budou tu dvě civilizace budující její budoucnost smíšené islámsko-křesťanské koexistence.“

„Avšak my ve Střední Evropě pořád říkáme Evropa je křesťanskou civilizací a říkáme, že Evropa by měla patřit Evropanům.“

„V příštích 15-20 letech bude stejně jako migrace nejdůležitější otázkou osud kontinentu a v jeho rámci i Maďarska,“ dodal.

Tento maďarský vůdce, který získal už své třetím po sobě jdoucí funkční období spolu s parlamentní super-většinou v dubnu 2018, když vedl kampaň za bezpečnost hranic a podporu rodin, pronáší tyto komentáře spolu s tím, jak se tento blok chystá na volby do Europarlamentu, jehož složení by mohlo ovlivnit Evropskou komisi a další instituce.

Konzervativci doufají, že koalice pravicových a populistických stran dosáhne v květnových volbách výrazných zisků a obrátí směřování globalistického Evropského projektu pryč od otevřených hranic a tzv. progresivismu.

Ministerský předseda Orbán rovněž uvítal spolupráci mezi pravicově populistickým italským místopředsedou vlády Matteo Salvinim a vládou polské konzervativní strany Zákona a spravedlnosti (PiS), kdy ve čtvrtek řekl: „Osa Varšava-Řím je ohromně přínosným vývojem a váží se k ní ohromné naděje.“

Ve středu se italští a polští vůdci sešli k diskusi o „novém Evropském jaru“ k boji proti „Franko-Germánské ose.“

I Orbán se už s Matteo Salvinim v létě sešel, aby prodiskutovali svou vlastní spolupráci, kdy se dohodli, že zformují populistickou frontu odporu vůči německé kancléřce Angele Merkel a francouzskému prezidentovi Emmanuelu Macronovi a vůči jejich vizi Spojených států evropských.

Také Merkelová s Macronem se ve středu dohodli, že koncem tohoto měsíce podepíší historickou dohodu, která v podstatě zahájí fúzi těchto dvou zemí vytvořením „Eurodistriktu“ v hraničních městech, se sdílenou obranou a zahraniční i hospodářskou politikou, jakožto prototyp „suverénní Evropy“.

K této zprávě přispěla Associated Press.

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/01/12/orban-open-borders-divide-eu-islamic-christian-west-christian-east/

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0