Evropský Patriot Act lidem bezpečí neposkytne

Nezařazené

(en.wikipedia.org)

Po teroristických útocích v Bruselu se brzy přihlásili tzv. experti na bezpečnost, varující, že se Evropané musí více vzdát svobody, aby je vláda mohla bezpečně chránit před terorismem. Zřejmě si lidé nemají všimnout toho, že každý teroristický útok představuje významnější selhání vlády a že odměňovat neúspěch ještě větším množstvím stejné politiky jen způsobí větší selhání.

Vystrašené populaci budou vládní sliby o perfektní bezpečnosti jistě připadat atraktivní a možná povolí větší monitorování soukromí. Ale bylo by dobré se nejdřív zamyslet a zvážit, co dotyčné vlády dosud pro onu „bezpečnost“ učinily.

Například vláda Francie byla mimořádně agresivní na Středním východě. President Sarkozy byl mezi nejodhodlanějšími zastánci „změny režimu“ v Libyi. Tato operace zanechala zemi v chaosu, kdy většina území je pod kontrolou Islámského státu a al Qaeda, kteří tam před „osvobozením“ nebyli. Jak jsme se minulý týden dozvěděli z emailů Hillary Clintonové, Sarkozy a Cameron se starali především o to, aby měli pod kontrolou ropu po sesazení Kaddáfího. Že se vytvoří semeniště terorismu, který si snadno prorazí cestu do Evropy, to nebylo tak důležité. Chtěli zajistit enormně výnosné podíly pro francouzské a anglické energetické společnosti s dobrými kontakty.

Stejným způsobem byly evropské vlády velmi aktivní v 5- letém úsilí, vedeném Spojenými státy, o sesazení Assada v Sýrii. Tento hloupý podnik podpořil ISIS a al Qaeda v Sýrii až do bodu, kdy se ke konci minulého roku skoro zmocnili země. Přiměl také miliony lidí k tomu, aby se z válkou zmítané země vydali do Evropy, která otevřela své dveře se slibem štědrých příspěvků komukoli, kdo tam dorazí. Je překvapením, že stovky tisíc lidí nabídku přijalo? Je překvapením, že v této neuvěřitelné záplavě lidí může být více než pár těch, kterým nejde jen o bydlení či hmotné štěstí?

Evropané by měli žádat odpověď, proč jejich vlády provokují lidi na Středním východě agresivní zahraniční politikou a pak otevřou hranice milionům z nich. Že by lídři postrádali zdravý rozum?

Většinou tzv. bezpečnostní experti, kteří po teroristických útocích doporučují více monitorování vládou, mají konflikt zájmů. Často benefitují na tom, když stát dostane větší rozpočet na bezpečnost. Nebezpečí je bezpečnostním „expertům“ živnou půdou. Ale čím to, že po teroristických útocích jsou vlády odměněny většími rozpočty a větší mocí nad lidmi? Neměla by být selhání spíš trestaná, než odměňovaná?

Tak jako v USA, bezpečnostní krize v Evropě je přímo spjatá se špatnou politikou. Dokud se nezmění, žádné množství monitorování, rasového profilování či policejního pronásledování neučiní populaci bezpečnější. Zdá se, že Evropané již toto pochopili a jak bylo možno sledovat při nedávných německých volbách, odklánějí se od těch politických stran, které slibují, že stejná stará špatná politika tentokrát bude mít jiné výsledky. Snad se také postaví Američané a budou požadovat změnu v zahraniční politice, než špatná politika zapříčiní další teroristické násilí.

Zdroj: http://ronpaulinstitute.org/archives/featured-articles/2016/march/28/a-european-patriot-act-will-not-keep-people-safe/

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
19 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments